تعمیر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک + ایرادات

تعمیر یخچال جنرال الکتریک را به چه کسی بسپاریم؟

یکی از مهمترین معضلاتی که برای هر خانواده ای ممکن است اتفاق بیوفتد خرابی لوازم برقی و آشپزخانه است حال اگر این خرابی مربوط به وسایل مهم‌تر مثل یخچال و گاز باشد فورا به تعمیرکار احتیاج پیدا می‌کنید. اگر شما هم نیازمند تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود هستید، با مشاورین تعمیرسرا در ارتباط باشید یکی از مشکلاتی که بسیاری با آن مواجه هستند یعنی تعمیر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک است با ما همراه باشید.

مشخصات کلی یخچال جنرال الکتریک

در استفاده از این یخچال بر اساس نوع کارایی یخچال و تنظیمات اعمالی بر یخچال ما، انرژی‌ای مصرف می‌شود. این انرژی صرف یخ‌سازی در یخچال و سرمایش هوا می‌شود.

برای همین در تولید یخچال جنرال الکتریک تمام تلاش متخصصان این است که سطح مصرفی این انرژی را پایین بیاورند یا به عبارتی به سطح A برسانند. سطح A به معنای این است که یک یخچال کاملاً استاندارد خواهیم داشت.

ظرفیت فضای داخلی یخچال جنرال الکتریک یکی از ویژگی‌های مهم این یخچال است. این ظرفیت بر اساس لیتر بیان می‌شود. قسمت‌های یخ‌ساز یخچال تا حد ممکن نباید دارای برفک باشند. فریزر یک یخچال هرچه کمتر برفک داشته باشد، عمل تهویه و سرد کردن هوا راحت‌تر و بهتر انجام می‌گیرد.

مطالب مرتبط: دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک +اپدیت ۹۹

علل غیر فنی خرابی یخ‌ساز یخچال

تمامی قسمت‌ها و اجزاء یخچال جنرال الکتریک یا هر یخچال دیگری در جهت سرد کردن، یخ کردن و تصفیه کردن انجام می‌گیرد. یخ‌ساز قسمتی از یخچال است که ممکن است به دلایل بسیار زیادی دچار نواقص فنی شود.

غالباً علل این مشکلات فنی نیست و ممکن است به علت استفاده نادرست کاربران از این وسیله باشد. یخ‌ساز قسمتی از یخچال است که به چند قسمت دیگر متصل است و بر اساس عملکرد آن‌ها کار می‌کند. هرکدام از این قسمت‌ها اگر دچار مشکل شوند، یخ‌ساز به‌خوبی کار نمی‌کند.

اولین مورد، مدار تنظیم هوای یخچال است. این سیستم مشخص‌کننده میزان یخ‌زدگی فریزر و سردی هوای یخچال است. در اثر خراب شدن مهره تنظیم دما یا سیستم تنظیم دمای یخچال، دستور یخ کردن به صفحات مخصوص فریزر ارسال نخواهد شد یا به‌درستی ارسال نخواهد شد.

در این صورت یخ زدن یخچال انجام نخواهد شد. پس به‌عنوان اولین گزینه، باید سیستم تنظیم دما را بررسی کنید. جالب این است در این صورت یخ‌ساز یخچال دچار هیچ مشکلی نشده است و فقط قطعات متصل به آن خراب‌شده‌اند.

یکی دیگر از مشکلات عدیده‌ای که باعث عدم صحیح انجام شدن کار یخ‌ساز می‌شود، جلوگیری از انتشار هوای درون یخچال می‌باشد. به دلایل بسیاری هوای سرد بین فضای داخلی یخچال و فریزر منتشر نمی‌شود و درنتیجه گرمای درونی از بین نخواهد رفت و یخ‌ساز کار نمی‌کند.

برای جلوگیری از بروز این مشکل به پیشنهاد تعمیر سرا، بسته‌بندی‌های غذایی و قابلمه‌ها را به دیواره پشتی یخچال نچسبانید. قابلمه‌های بزرگ را در قسمت جلویی یخچال قرار دهید و چند وقت یک‌بار فضای داخلی یخچال جنرال الکتریک را تمیز کنید.

تعمیر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک

علل شایع کار نکردن یخ‌ساز

یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک به دلایل زیادی ممکن است کار نکند. یا به عبارتی دلایل بسیاری وجود دارند که یک یخ‌ساز دچار مشکل شود، چراکه یخ‌ساز از یک سیستم پیچیده با کارایی ساده بهره‌مند است.

برای مثال باید توجه کرد که لوله‌های قرارگرفته در یخچال برای آب‌رسانی به یخ‌ساز سالم هستند و آب در بهترین حالت خود به یخ‌ساز می‌رسد. رسیدن آب به یخ‌ساز به معنای داشتن بخارآب برای ایجاد یخ در فریزر و یخچال است. درصورتی‌که لوله‌های آب‌رسانی به یخ‌ساز دچار مشکل یا یخ‌زدگی شوند، یخ‌ساز نمی‌تواند به‌خوبی کار کند.

 یکی از قطعاتی که در صورت کهنه شدن یا ازکارافتادن آن باعث جلوگیری از کار کردن یخ‌ساز می‌شود، فیلتر آب یخچال است. در مدل یخچال جنرال الکتریک شما اگر یک عدد فیلتر آب دارید، زود‌به‌زود آن را چک فرمایید. همان‌طور که گفته شد باید به‌درستی دمای یخچال را تنظیم کنید تا یخ‌ساز به‌درستی کار کند. دمای منفی ۱۲ درجه سانتی‌گراد برای ایجاد یخ مناسب می‌باشد.

علل شایع کار نکردن یخ‌ساز

نواقص فنی مدول یخ‌ساز

یخ‌ساز دارای یک مدول است که نقش بسزایی در عملکرد آن دارد. مدول یخ‌ساز در یک یخچال جنرال الکتریک یک موتور پرقدرت دارد که باعث به حرکت درآمدن بازوی یخ‌ساز می‌شود.

با به حرکت درآمدن مدول یخ‌ساز، بازوی آن به کار می‌افتد و یخ از محفظه مختص به یخ به سطل یخ می‌ریزد. از طرفی این مدول یک سیستم اتوماتیک دارد و زمانی که دمای تنظیمی یخچال به منفی ۹ درجه رسید، به‌صورت خودکار پیامی به شیر آب ارسال می‌کند و یخ‌سازی دوباره شروع می‌شود.

علت اینکه بر روی خرابی‌های دستگاه تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک تأکید داشتیم، همین مورد می‌باشد. برای همین در تعمیر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک یکی از گزینه‌هایی که در ابتدا بررسی می‌شود همین قسمت از آن است؛ اما مدول یخ‌ساز چگونه باعث عدم یخ‌سازی می‌شود؟ زمانی که مدول به‌درستی کار نکند، موتور به حرکت در نخواهد آمد و هیچ پیامی به شیر آب هم ارسال نخواهد شد. درنتیجه هیچ یخ‌سازی صورت نخواهد گرفت. در بسیاری اوقات هم باوجوداینکه یخ‌سازی انجام گیرد بازهم یخ به سطل یخ وارد نخواهد شد؛ زیرا بازوی آن نمی‌تواند به حرکت درآید.

مطالب مرتبط: تعمیر درب یخچال جنرال الکتریک (جدیدترین راه‌کارها)

مشکلات ترموستات یخ‌ساز

قطعه‌ای در سیستم یخ‌سازی یخچال وجود دارد که وظیفه آن کنترل و نظارت بر پروسه یخ‌سازی یخچال است. ترموستات یخ‌ساز قطعه‌ای است که یخ‌سازی را در یخچال کنترل می‌کند و هرگونه خرابی برای این قطعه از یخچال به معنای عدم انجام درست پروسه یخ‌سازی است.

عملکرد ترموستات یخ‌ساز در یخچال جنرال الکتریک به این شکل است که زمانی که دمای قالب یخ به حدنصاب رسید، دستور تخلیه توسط ترموستات صادر خواهد شد. سپس یخ‌های به وجود آمده به داخل سطل مخصوص فرومی‌ریزد. پس‌ازآن ترموستات دستور دیگری صادر می‌کند که سطل مخصوص توسط شیر آب از آب پر شود.

حال تصور کنید که ترموستات یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک دچار عیب و نقصی شود. به‌این‌ترتیب دستورات لازمه صادر نخواهد شد و عمل‌های تخلیه و بارگیری یخ و آب صورت نخواهد گرفت. درنتیجه چنانچه این قطعه دچار مشکل شد به‌سرعت اقدام به تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود کنید.

مشکلات ترموستات یخ‌ساز

چند نکته مهم برای جلوگیری از خرابی یخ‌ساز

مطمئناً آگاه هستید که برای اینکه یخ‌ساز به‌خوبی کار کند و پروسه یخ‌سازی در یک یخچال جنرال الکتریک به‌خوبی انجام شود، دمای فضای درونی باید به منفی ۹ درجه برسد؛ اما در یک یخچال جنرال الکتریک عوامل زیادی وجود دارند که ممکن است یخچال شما را تعمیر لازم کنند. برای جلوگیری از این مشکلات کافی است چند کار ساده انجام دهیددر غیر این صورت نیاز به تعمیر یخچال خواهید داشت.

  • فیلترهای آب ‌و هوا را چند وقت یک‌بار تعویض کنید. این کار کمک زیادی به سرد شدن یخچال و یخ‌سازی می‌کند.
  • موتور قلب یخچال است. درصورتی‌که این بخش از یخچال دچار آسیب شود، باید تعمیرات اساسی انجام شود. برای جلوگیری از این مشکلات کافی است چند وقت یک‌بار آن را خوب تمیز کنید و پشت یخچال با فاصله مناسبی نسبت به دیوار آشپزخانه قرارگرفته شود. استفاده از محافظ‌های مناسب خرابی‌های موتور را کاهش می‌دهند.
  • سعی کنید چند وقت یک‌بار و به‌صورت مرتب پشت و فضای درونی یخچال را از برفک، هرگونه زباله و گردوغباری تمیز کنید. این کار باعث می‌شود قسمت‌های سردکننده یخچال به‌خوبی کار کنند و درنتیجه عمل یخ‌سازی به‌خوبی صورت می‌گیرد.
  • گفتیم دمای فضای درونی، اما باید دقت کنید که دمای فضای بیرونی یخچال نیز در سرد کردن آن بسیار مهم است و نباید از حد خاصی بالاتر باشد که در این صورت سنسورهای یخچال در تشخیص دمای یخچال موفق نخواهند بود و ترموستات یخ‌ساز به‌درستی کار نخواهد کرد.

مطالب مرتبط: آموزش تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

سخن پایانی

یخچال‌های جنرال الکتریک یخچال‌هایی باکیفیت و با طراحی بسیار زیبا هستند. این یخچال توسط کمپانی به همین اسم به‌طورمعمول در مکزیک تولید می‌شوند. یکی از آپشن‌های یخچال جنرال الکتریک یخ‌ساز آن می‌باشد.

یخ‌ساز این یخچال‌ها در طرح‌های متفاوت و زیبا در یخچال قرار داده می‌شوند. گاهی این یخ‌سازها به علت استفاده نادرست ازجمله تنظیم نادرست، خرابی سنسورها و… به‌درستی کار نمی‌کنند. خیلی از این مشکلات یخچال جنرال الکتریک با چند کار ساده در خانه تعمیر می‌شوند؛ اما مشکلات فنی یخ‌ساز این یخچال‌ها مانند ترموستات یخ‌ساز و مدول آن نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

خدمات تعمیر یخچال با تعمیرسرا

قبل از هرگونه تصمیم برای تعمیر و یا تعویض موتور یخچال با مشاوران تعمیرسرا تماس بگیرید و می توانید قیمت موتور یخچال را در تعمیر سرا مشاهده کنید. مهم نیست از چه برند یخچال فریزری استفاده میکنید کافیست از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر