آشنایی با نحوه تراز کردن یخچال به روش های مختلف

تعمیر یخچال تعمیرسرا

هر آنچه بایستی در خصوص تراز کردن یخچال دانست. اگر اخیرا یک یخچال خریداری نموده اید، توقع دارید پس از راه اندازی از کار کردن بدون صدای آن نیز لذت کافی را ببرید. ولی پس از راه اندازی یخچال متوجه لرزش و صدا های بسیار آن می شوید.

این مسئله کلیه اذهان شما را مختل نموده و سبب آزار تمام اعضای خانواده می شود. ولی به هیچ عنوان نگران نباشید، این سر و صدا ها و لرزش به دلیل تراز نبودن یخچال است. به علت وجود این امر کمپرسور این وسیله ناچارا بیش از حد معمول کار می کند و نیروی بسیاری را تحمل می کند به همین علت ایجاد صدا می کند.

بخش های متنوع یخچال هم ممکن است در خلال این مسئله دستخوش صدمه شوند. در این مبحث قصد داریم در خصوص آموزش تراز کردن یخچال شما را با راه حل های بسیاری آشنا سازیم. اگر یخچال شما تراز نباشد، باید در طولانی مدت به دنبال تعمیر یخچال خود باشید.

تراز کردن یخچال

همانطور که بیان شد و می دانید یخچال نقش موثری در خانه ها بر عهده دارد. آن چیزی که در خصوص بکارگیری یخچال مهم است شیوه راه اندازی و تراز کردن آن است. برای پیشگیری از ایجاد مشکلات در بخش های متنوع یخچال و نیز راندمان آن شیوه تراز کردن یخچال را در ادامه مطلب تشریح می نماییم. پس با ما همراه باشید.

تراز کردن یخچالآشنایی با تمامی مراحل آموزش تراز کردن یخچال

آموزش تراز کردن یخچال

در این مبحث می خواهیم درباره مراحل مختلف تراز کردن یخچال صحبت نماییم:

جدا کردن شبکه جلوی یخچال

در مرحله نخست برای تراز کردن این دستگاه بایستی پیش از هر کاری نخست شبکه ای که در بخش زیرین این وسیله برقی واقع است را برداشت. در این بخش با توجه به مدل یخچال این شبکه به شکل های متنوعی باز می شود. در بعضی از مدل ها با به کارگیری پیچ هایی که روی آن قرار دارد می توان شبکه را باز نمود. در بعضی دیگر با به کارگیری زبانه ها می توان این شبکه را برداشت. اما در مجموع می توان گفت که این شبکه را می توان به آسانی از یخچال جدا کرد. ولی اگر در این باره به مسئله ای برخورد نمودید می توانید قسمت آموزش تراز کردن یخچال در دفترچه راهنمای این محصول را مطالعه نموده و مشکل ایجاد شده را رفع نمایید.

مطالب مرتبط: آموزش صفر تا صد نحوه تعویض روغن موتور یخچال

نحوه تراز کردن یخچال به وسیله پایه های تراز

در این مرحله معمولا پشت شبکه پایه هایی تعبیه شده است که می توان برای تراز کردن از آن استفاده کرد. برای تنظیم و سازماندهی ارتفاع توسط این پایه ها تنها لازم است آنها را چرخانید. در این صورت مطلوب است از شخص دیگری یاری بخواهید تا یخچال را به سمت عقب خم نماید تا شما به آسانی به پایه ها دسترسی داشته باشید. پیچ مربوط به این پایه ها همواره به شکل چپ گرد می باشند که به وسیله یک آچار یا پیچ گوشتی تخت می توان به بلند یا کوتاه کردن پایه ها کمک کرد. بلند کردن پایه های یخچال با به کارگیری و چرخاندن آن ها به سمت عقربه های ساعت و کوتاه کردن هم با چرخاندن در سمت عکس عقربه های ساعت امکان پذیر است.

تراز کردن یخچال با غلطک های تنظیم

در مرحله سوم به آموزش تراز کردن یخچال توسط غلطک های تنظیم می پردازیم. در بعضی از یخچال ها به جای بکارگیری پایه ها از غلطک تنظیم استفاده می کنند که بلندی این وسیله برقی را توسط آن ها می توان به آسانی تنظیم نمود. در این قسمت از آموزش چنانچه پیچ موجود در غلطک را به وسیله آچار در سمت عقربه های ساعت چرخاند بخش جلویی یخچال بلندتر می شود و با شل نمودن آن بلندی بخش جلویی یخچال کمتر می شود. چنانچه نتوانستید این وسیله را به صورت صحیح تراز نمایید بهترین راهکار این است که از سرویس کاران متبحر کمک بگیرید.

تراز کردن یخچال که دارای غلطک و پایه تنظیم است

برای تراز نمودن این دستگاه که دارای غلطک و پایه تنظیم بلندی است باید به انجام امور زیر پرداخت:

اگر یخچالی که خریداری نموده اید شامل موارد گفته شده است در این صورت بایستی برای سامان دهی و تنظیم بلندای آن پایه های یخچال را تا حدی بالا برد که وزن آن را بتواند تحمل نماید. افزون بر این غلطک های تنظیم را بایستی از زمین فاصله داد. بدین گونه در شرایط عادی بلندی یخچال از سطح زمین بایستی تقریبا ۱۳ میلی متر باشد ولی اگر از این میزان بیشتر شد بایستی پایه های عقبی نیز وارسی شوند.

تراز یخچال در اشپزخانه شیب دارآشنایی با نحوه تراز کردن یخچال در آشپزخانه شیب دار

برای تراز کردن یخچال افزون بر موارد ذکر شده در بالا بایستی موارد دیگر را مدنظر قرار داد که در این مبحث آنها را تشریح خواهیم کرد. اگر پس از رعایت موارد بیان شده باز هم احساس کردید یخچال هنوز تراز نشده است بایستی علل دیگر را مورد بررسی قرار داد:

بهترین روش این است که آشپزخانه را وارسی نمایید ببینید که شیب دارد یا خیر؟ معمولا کف آشپزخانه ها را مقداری شیب دار درست می کنند تا راحت تر آن را بشویند. در این صورت حتی اگر تراز یخچال بدرستی انجام گرفته باشد باز هم به علت شیب دار بودن آشپزخانه تراز دقیقی ندارد. پس در این شرایط هم بهتر است یک قطعه مسطح را در زیر یکی از پایه ها یا هر دو قرار دهید تا بدین وسیله بتوان به تراز کردن یخچال کمک کرد.

مطالب مرتبط: نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر آب یخچال

 

اطمینان از تراز کردن یخچال به صورت مطلوباطمینان از تراز کردن یخچال به صورت مطلوب

برای تراز کردن یخچال به صورت مطلوب امکان دارد که ناچار باشید اعمال گفته شده را چندین مرتبه تکرار نمایید. یکی از شیوه هایی که می توان صحیح بودن تراز را تست نمایید این است که درب یخچال را به آهستگی باز کنید بعد از آن دستگیره را ول نمایید. یخچالی که به درستی تراز شده باشد در به نرمی بدون احتیاج به اینکه شما عملی انجام دهید به وسیله گرانش بسته می شود.

طرف چپ یخچال نسبت به طرف راست بایستی به صورت کامل تراز باشد، زاویه جلو نیز به نسبت عقب کمتر باشد. معمولا سازندگان پیشنهاد می کنند که قسمت جلوی این دستگاه به صورت تقریبی ۶ الی ۱۳ میلی متر بایستی از عقب آن ارتفاع داشته باشد. این وضعیت برای اینکه درب یخچال خودش بسته و با فشار کمی بچسبد لازم است.

در نهایت مدار ضرب گیر یا هر آنچه که به این وسیله برقی مرتبط است را برای قفل نمودن پایه های تنظیم در جای خود راه اندازی نمایید. اگر یخچال شما این قطعه را ندارد به هیچ عنوان خود را ناراحت نکنید تا موقعی که درب یخچال را به صورت دائمی سفت نبندید تنظیمات پایه ها بهم نمی ریزد. اگر برای راه اندازی یخچال که تازه خریداری نموده اید و یکی از سرویس کاران موسسات معتبر به محل مورد نظر شما رجوع نموده است، شما می توانید درستی تراز کردن یخچال را از آن ها تقاضا نمایید تا این عمل را به شکل کاملا متبحرانه برای شما انجام دهند. در این صورت با اعتماد خاطر بیشتری می تواند از این وسیله خود استفاده نمایید.

مشکلات عدم تراز یخچال به صورت درست

عدم تراز کردن یخچال ممکن است مشکلاتی را ایجاد نماید که در اینجا ان ها را نام می بریم. در این وضعیت امکان دارد یخچال اتومات نکند و پیوسته کار نماید که سبب ایجاد نواقص دیگر نیز می شوند مشکلاتی مانند لرزش و ایجاد سرو صدای بسیار موتور دستگاه خواهد شد. یخچال توسط سیالی سرد کننده عمل می کند که دارای چرخه معینی نیز می باشد.

در این چرخه هنگامی که حرارت داخل یخچال به وسیله لوله های عبوری ماخوذ شده از حالت گاز به مایع تغییر پیدا می کند. در بخش موتور این دستگاه این عمل برعکس رخ می دهد و گرما به بیرون فرستاده می شود.

اگر می خواهید راندمان یخچال به صورت صحیحی انجام گیرد بایستی حتما دقت خاصی به تراز کردن یخچال داشته باشید، زیرا خم بودن این دستگاه به جهت خاص علتی بر جمع شدن سیال سرد کننده در لوله های عبوری می شود به این علت موتور برای دمش و دهش نیروی بسیاری را صرف نموده و عملکرد این وسیله کاهش می یابد. این احتیاج به نیروی بسیار سبب افزایش آمپر و در نهایت افزایش برق مصرفی می شود. این حجم جبر به کمپرسور می تواند نواقصی را به دستگاه یخساز و یخ زدایی کردن وارد نماید.

مطالب مرتبط: ۱۰ علت سرد نکردن یخچال فریزر و راهکارهای آن + علت یخ نزدن فریزر

 

آموزش تراز کردن یخچال توسط تعمیرگاه

این تعمیرگاه های مجاز معمولا از مراکز نصب، تعمیر و سرویس یخچال به شمار می آیند. که یکی از اموری که انجام می دهند تراز کردن یخچال است تا این وسیله به درستی عمل نماید. این موسسه با انتخاب پرسنل های خود از بین اشخاص با تجربه و با پیشینه درخشان تلاش می کند تا خدمات متفاوت و عالی را به درخواست کنندگان عرضه نموده و به آنها در حیطه راه اندازی و سرویس این وسایل کمک رساند.

برای تراز کردن یخچال می توانید آموزش تراز کردن یخچال را به کار بگیرید و چنانچه لازم باشد می توان با سرویسکاران این موسسه تماس گرفته و از خدمات آن ها به خوبی برخوردار شوید. این مراکز معمولا بصورت ۲۴ ساعته به فعالیت خود مشغول هستند پس در هر ساعتی از شبانه روز برای هر مسئله ای می توان به راحتی با آنها ارتباط برقرار نمود.

همین حالاسفارش خود را اینترنتی ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

ارتباط با مشاورین تعمیرسرا

و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر