ارور یخچال جنرال الکتریک + ارورهای hrs

تعمیر یخچال جنرال الکتریک را به چه کسی بسپاریم؟

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است در مورد وسایل برقی به ویژه لوازم آشپزخانه به وجود بیایند، خرابی وسایل است. حال اگر این خرابی مربوط به وسایل مهم‌تر مثل یخچال و گاز باشد فورا به تعمیرکار احتیاج پیدا می‌کنید. اگر شما هم نیازمند تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود هستید، با مشاورین تعمیرسرا در ارتباط باشید و همچنین در ادامه با موضوع ارور یخچال جنرال الکتریک همراه ما باشید تا برخی از ایرادات را مرور کنیم.

ارورهای رایج یخچال فریزر جنرال الکتریک

ارور hrs از جمله شایع‌ترین ارورهایی است که آن را در یخچال های جنرال الکتریک و همینطور یخچال سایدبای‌ساید این برند مشاهده می‌کنید. با توجه به اینکه این مشکل صرفا یک دلیل ندارد، قصد داریم در این مقاله به شما مهم ترین دلایل ارور hrs یخچال جنرال الکتریک را معرفی کرده و توضیح دهیم که بعد از مشاهده آن چه اقدامات سریعی باید انجام دهید.

نکته مهم: اگر الان یخچال شما با ارور hrs روبرو شده، همین الان آن را از برق کشیده، سپس مطالعه این مطلب را ادامه دهید.

مطالب مرتبط: دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر جنرال الکتریک

ارور hrs در یخچال؛ hrs یعنی چه؟

ارور hrs در یخچال جنرال الکتریک

زمانی که ارور hrs را روی صفحه نمایش یخچال مشاهده کنید، یعنی احتمالا با یکی مشکل بد مواجهید. متاسفانه یخچال بعد از نمایش این ارور، به طور کلی از کار افتاده و سیستم سرمایشی آن فعالیت نمی‌کند. بعد از نمایش ارور، یخچال شما تبدیل به یک کمد دیواری می‌شود که صرفا چند لامپ led  روشن درون خود دارد!

معرفی چند ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک

چند ارور یخچال فریزر جنرال استیل

ارور hrs تنها اروری نیست که در یخچال های جنرال الکتریک مشاهده می‌کنید. در ادامه و به صورت خلاصه، به معرفی چند ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک می‌پردازیم. دانستن دلایل این ارورها می‌تواند از ایجاد مشکلات سنگین برای دستگاه شما جلوگیری کند. در غیر این صورت نیاز به تعمیر یخچال خواهید داشت.

ارور FF یخچال فریزر جنرال الکتریک

ارور FF نشان دهنده مشکل در بخش فریزر دستگاه است، البته نه مشکلات فنی! زمانی که دمای فریزر دستگاه شما به بیشتر از حد مجاز رسیده و یخ مواد داخل آن آب شود، ارور FF در یخچال فریزر جنرال الکتریک نمایان خواهد شد. دلیل این موضوع می‌تواند در درجه اول، باز بودن درب فریزر و پس از آن، خراب شدن لاستیک بین درب و بدنه باشد. بعد از اینکه مشکل را بررسی و حل کردید، دکمه System check را فشار دهید.

مطالب مرتبط: تعمیر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک + دلایل یخ نساختن یخچال جنرال الکتریک

ارور PF یخچال فریزر جنرال الکتریک

در اغلب موارد بعد از اینکه ارور PF روی صفحه نمایش یخچال نمایان شد، ارور FF هم نمایش داده می‌شود. در این صورت دستگاه در حال اطلاع‌رسانی در مورد مشکل برق است. برای رفع ارور PF در یخچال فریزر جنرال الکتریک، باید تمامی مسیر برق، از دوشاخه تا سیم و حتی ساختمان برق یخچال را بررسی کنید. بعد از آن دکمه System check را برای رفع ارور فشار دهید.

ارور CC یخچال فریزر جنرال الکتریک

ارور CC مشابه همان ارور FF است. با این تفاوت که این کد خطا، برای یخچال در نظر گرفته شده. یعنی اگر دمای دستگاه یخچال بیشتر از حد مجاز بالا برود، با ارور CC روبرو می‌شوید. برای رفع آن هم مثل همان ارور گفته شده، درب یخچال و لاستیک آن را بررسی کنید. پیشنهاد می‌شود برای تنظیم دمای دوباره یخچال از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید تا ارور CC را به بهترین شکل ممکن رفع کنید.

ارور TC یخچال فریزر جنرال الکتریک

یکی دیگر از ارورهای یخچال فریزرهای جنرال استیل، ارور TC است. در دستگاه شما، قطعه ای به نام Turbo cooling وجود دارد. وظیفه این قطعه کاهش سریع دما در یخچال است. در صورتی که Turbo cooling پس از انجام وظیفه خود هنوز هم روشن باشد، با ارور TC روبرو می‌شوید. برای رفع آن کافی است صرفا دکمه Turbo cooling را فشار دهید تا آن را خاموش کرده و ارور حذف شود.

مطالب مرتبط: ۶ علت داغ شدن موتور یخچال

دلیل ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک و خرابی برد آن چیست؟

دلیل ارور یخچال فریزر جنرال استیل

همانطور که گفتیم دلیل اصلی نمایش ارور hrs یخچال، مشکلاتی است برای برد آن به وجود می‌آید. اما چه چیزی باعث به وجود آمدن این مشکلات می‌شود؟ به عنوان رایج‌ترین دلیل باید به نوسانات برق و ولتاژ اشاره کنیم. در صورتی که جریان برق ضعیف شده یا بیش از حد باشد، این موضوع می‌تواند باعث نوسانات ولتاژ شود. همین موضوع به برد یخچال آسیب می‌زند.

بنابراین اگر یخچال شما به یک محافظ برق قدرتمند و استاندارد متصل نباشد، احتمالا باید همین موضوع را دلیل ایجاد مشکل گفته شده برای برد دانست.

البته باید دقت کنید که دستگاه‌های الکتریکی همیشه از یک عمر مفید مشخص برخوردارند. اگر این عمر مفید به پایان برسد، باید به مرور منتظر بروز مشکلات مختلف برای آن باشیم. پس اگر یخچال جنرال الکتریک شما مدت زیادی است که در حال فعالیت بوده و عمر زیادی دارد، احتمالا دلیل خرابی برد و دلیل ارور hrs آن، نه مشکلات ولتاژی بلکه همین عمر زیاد و فرسایش قطعات است.

نکته: گاها ممکن است ارور hrs روی نمایشگر یخچال شما، نه به دلیل مشکلات ایجاد شده در برد، بلکه به دلیل خرابی فن اپراتور دستگاه نمایان شده باشد. البته تشخیص اینکه مشکل اصلی از کدام بخش است وظیفه تعمیرکار دستگاه بوده و پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی آن خودتان دست به کار نشوید.

مطالب مرتبط: دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک +اپدیت ۹۹

به طور کلی دوعامل خرابی و سوختگی برند جنرال الکتریک وجود دارد.

 نوسان برق

نوسانات پی در پی و شدید برق خانه می‌تواند به برد یخچال جنرال الکتریک آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل توصیه می‌شود از محافظ برق مخصوص یخچال استفاده شود تا جریان برق ضعیف و یا بیش از حد را متعادل کرده و طول عمر برد دستگاه افزایش یابد.

. فرسودگی برد یخچال

از آنجا که تمامی قطعات الکتریکی طول عمر محدودی دارند، پس از گذشت چند سال نیاز دارند تا با قطعات جدید و سالم جایگزین شوند. به همین دلیل ممکن است علت بروز ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک کار کرده و قدیمی، فرسودگی برد دستگاه باشد. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود از متخصصان تعمیرسرا کمک بگیرید.

 پریدن برنامه برد

در اکثر مواقعی که کد خطا HRS در یخچال جنرال الکتریک ظاهر می‌شود، موتور و تمامی اتصالات الکتریکی سالم و بدون مشکل هستند. به همین دلیل می‌توان گفت تمامی دلایل بروز کد خطای HRS مربوط به برد دستگاه است.

علت ارور hrs جنرال االکتریک تعمیرسرا

قیمت برد یخچال ساید جنرال الکتریک چقدر است؟

به طور کلی دلیل نمایش ارور hrs در یخچال های جنرال الکترونیک، مشکلاتی است که برای “برد (board)” آن پیش آمده است. احتمالا خودتان به خوبی می‌دانید که این یک قطعه الکترونیکی حساس است و اصلا نباید بدون داشتن دانش کافی برای تعمیر برد یخچال اقدام کنید. گاها برای تعمیر یخچال و رفع ارور hrs حتی نیاز به خرید یک برد نو پیدا می‌کنید.

 البته این موضوع را باید تعمیرکار و بعد از بررسی دقیق تشخیص دهد. برای کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

نکته: چه برای خرید برد یخچال جنرال الکتریک به ما مراجعه کنید و چه قطعات دیگر، از کیفیت بالا و اصالت قطعه جدید مطمئن شوید. در غیر اینصورت باید دوباره منتظر ارور hrs در یخچال و صرف هزینه‌های اضافه باشید.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

بعد از مشاهده ارور hrs جنرال الکتریک چه‌کار کنیم؟

ارور hrs گاهی با چشمک زدن لامپ‌های یخچال و صدای تیک پشت موترو یخچال همراه است. تنها کاری که در این زمان باید انجام دهید، خاموش کردن یخچال است. پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان برای عیب یابی، تماس با دوستان کاربلد و… زمان را تلف نکنید. در صورتی که یخچال را دیر از برق بکشید، فقط باعث افزایش مشکلات و ایجاد آسیب بیشتر در آن شده‌اید. بنابراین یخچال را خاموش کرده و از برق بکشید.

سوال: ارور hrs همیشه نشان دهنده مشکلات در برد یا فن یخچال است؟ قصد نداریم در جواب این سوال بی‌دلیل به شما امیدواری بدهیم، اما ممکن است در مواقعی (که به ندرت اتفاق می‌افتد) ارور hrs نه از مشکلات برد یا فن یخچال، بلکه صرفا به دلیل خرابی نمایشگر و کامپیوتر آن نمایان شده باشد. بنابراین در این حالت تعمیرکار با بررسی قطعات کامپیوتر و تعمیر آن به رفع ارور hrs می‌پردازد. در هر حال بررسی دقیق باز هم باید توسط خود تعمیرکار انجام شود.

تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

بعد از اینکه از خاموش شدن کامل یخچال اطمینان پیدا کردید، با یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیر یخچال تماس گرفته و از او بخواهید برای بررسی و تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک به منزل شما بیاید. اگر نیاز به متخصص برای بررسی مشکل، عیب یابی و تعمیر برد یخچال خود دارید، می‌توانید با شماره‌های پایین تماس بگیرید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن برای کمک در محل حاضر شوند.

مطلب مرتبط: آموزش تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

تعمیرات انواع یخچال فریزر با تعمیرسرا

با توجه به اینکه قطعات یخچال فریزر جنرال الکتریک از پیچیدگی بالایی برخوردار است، احتمال اینکه در حین استفاده از آن با ارورهای دیگری هم برخورد کنید زیاد است. با توجه به اینکه برخی از این ارورها می‌توانند هشدارهای خطرناکی باشند، پیشنهاد می‌شود سریعا بعد از مشاهده آنها با یک متخصص تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در تعمیرسرا تماس بگیرید. مجموعه ما می‌تواند در همه ساعات شبانه‌روز برای ارائه مشاوره رایگان و همینطور ارسال تعمیرکار متخصص به منزل شما در خدمت باشد.

 

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

فرم ارسال نظر