طرز کار لباسشویی سامسونگ – آموزش صفر تا صد

تعمیرسرا مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع لوازم خانگی در ایران، مربوط به برند سامسونگ می‌شود. از جمله دلایل استقبال زیاد مردم از برند سامسونگ، وجود نمایندگی‌های معتبر در ایران و همچنین موجود بودن لوازم و قطعات محصولات این شرکت در شهرهای مختلف کشور است. در این مقاله در مورد طرز کار لباسشویی سامسونگ صحبت خواهیم نمود.

البته نباید فراموش کرد که کیفیت و کارایی کم نظیر محصولات خانگی سامسونگ، کاملا بر میزان رضایت مشترکین تاثیر گذاشته است. از جمله بهترین لوازمی که تاکنون از این برند در بازار لوازم خانگی ایران مشاهده می‌شود، ماشین لباسشویی سامسونگ است. در این بین بسیاری از خانواده‌های ایرانی هنوز آشنایی کاملی با طرز کار ماشین  لباسشویی برند سامسونگ و برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ ندارند.

در این مقاله تلاش کرده‌ایم با زبانی ساده طرز کار ماشین لباسشویی سامسونگ را به شما عزیزان آموزش دهیم و در انتها نیز در مورد تعمیر لباسشویی سامسونگ صحبت خواهیم کرد.

راهنمای طرز کار لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ به مانند سایر برندهای دیگر فرآیند کار یکسانی دارد. در ابتدای امر شستشو باید دکمه پاور را زد و پس از ریختن پودر ماشین لباسشویی، نرم کننده و مواد شوینده برای خیس خوردن البسه، می‌توان برنامه شستشو مورد نظر را انتخاب کرده و آغاز به کار کرد. در این زمینه مهم‌ترین کار آشنایی با برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ است. برای اینکه با برنامه‌های مختلف این وسیله آشنا شوید، ابتدا نیاز است که با کلیدها و منوی این وسیله کاربردی آشنا شوید.

راهنمای کار با کلیدهای لباسشویی سامسونگ

برای آشنایی با طرز کار لباسشویی سامسونگ، نیاز است که با ابتدایی ‌ترین علایم موجود بر روی نمایشگر این وسیله آشنا شوید پس تا انتهای مقاله همراه تعمیرسرا باشید.

برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، یکی از اصلی‌ترین علایم‌های موجود در روی نمایشگر لباسشویی سامسونگ، ۷ مورد نمایش داده شده هستند. برای آشنایی با این ۷ علامت، ادامه مطلب را بخوانید:

۱- پیش شستشو یا  pre wash

۲-  شستشو یا  wash

۳- آبکشی یا  rinse

۴- چرخش یا  spin

۵- شستشوی سریع یا  quick wash

۶- آبکشی بیشتر یا  rinse plus

۷- شستشوی اقتصادی یا  eco wash

در حقیقت همانطور که از اسم این موارد پیداست، شما در هر لحظه استفاده از ماشین لباسشویی خود، از عملکرد لحظه‌ای آن آگاه می‌شوید.

در ادامه دو نمونه از نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ را نمایش می‌دهیم که لازم است بر اساس نیاز خودتان راهنمای کار با ماشین لباسشویی سامسونگ را فرا بگیرید.

طرز کار ماشین لباسشویی سامسونگ

طرز کار لباسشویی سامسونگ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نمایشگر مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ، خیلی کارکرد پیچیده‌ای ندارد بلکه با مرور یکباره آن می‌توان به سادگی با علمکرد هر یک از دکمه‌های آن آشنا شد؛ اتفاقی که لازمه و ابتدایی ترین مورد آشنایی با طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ است.

در تصویر بالا چند مورد عدد گذاری شده است که در ادامه متن می‌توانید کارکرد و معنای هرکدام را خوانده و با آن‌ها آشنا شوید:

۱- نمایشگر دیجیتال

۲- ولوم انتخاب برنامه

۳- دکمه پیش شستشو

۴- دکمه تاخیر زمانی

۵- دکمه انتخاب دما

۶- دکمه آبکشی

۷- دکمه چرخش یا آبگیری

۸- دکمه گزینه های انتخابی

۹- دکمه شستشوی سریع

۱۰- دکمه شستشوی بهینه در حباب

۱۱- دکمه شروع/ توقف

۱۲- دکمه سیکل شستشوی دلخواه

۱۳- دکمه روشن و خاموش لباسشویی

این ۱۳ مورد ذکر شده، اصلی‌ترین مواردی است که شما طی زمان استفاده از ماشین لباسسشویی خود به آن نیاز خواهید داشت. برای همین سعی کنید حتما این ۱۳ دکمه طرز کار لباسشویی سامسونگ رو به خاطر بسپارید.

اگر چه استفاده از ماشین لباسشویی مثل سایر وسایل خانگی، به مرور زمان شما را به فردی آگاه تبدیل می‌کند. در ادامه ما با دکمه ولوم انتخاب برنامه کار خواهیم داشت. زیرا انتخاب برنامه شستشو لازمه شروع به کار کردن با ماشین لباسشویی است.

در این زمینه و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان، نمونه دوم نمایشگر ماشین لباسشویی را نیز بررسی و دکمه های موجود بر آن را نیز بررسی خواهیم کرد. پس به تصویر زیر نگاه کنید:

نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ

۱- ولوم انتخاب برنامه

۲- نمایشگر برنامه، زمان، کدهای خطا و…

۳- دکمه انتخاب دما

۴- دکمه انتخاب تعداد مراتب آبکشی (تا نهایت ۵ مرتبه)

۵- دکمه انتخاب سرعت چرخش یک برنامه (۳ حالت)

۶- دکمه انتخاب نحوه خشک کردن البسه

۷- دکمه فعال/ غیر فعال کردن قابلیت لکه زدایی حبابی

۸- دکمه انتخاب گزینه های اضافی

۹- دکمه انتخاب تاخیر زمانی

۱۰- دکمه شروع/ توقف

۱۱- دکمه روشن/ خاموش دستگاه

آن دسته از ماشین لباسشویی‌هایی که نمایشگر شبیه به مدل درج شده دارند، کاملا هماهنگ با کارکردها و تعاریف ذکر شده کار می‌کنند. در این قسمت باید ذکر کنیم که مهم‌تر از تمامی نکات، آشنایی داشتن با برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ است.

شستشو لباسشویی سامسونگ

آشنایی با برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ چند فایده برای هر خانواده دارد. گاهی استفاده از برنامه نادرست برای شستشو البسه می‌تواند چندین لیتر از آب را بیهوده هدر دهد. همراه با این مشکل، مشکل هدر رفتن پودر و نرم کننده را نیز باید اضافه کنید.

ضمن اینکه طولانی بودن برخی از برنامه، برق بیشتری را مصرف می‌کند و قاعدتا فرد برای اتمام کار باید مدت زمان بیشتری را صبر کند. به این ترتیب همواره توصیه می‌شود که افراد پیش از آغاز به کار شستشو کاملا آگاهی نسبت به برنامه شستشو داشته باشند و پس از آن و با انتخاب برنامه مورد نظر توسط ولوم ذکر شده، دکمه آغاز را بزنند.

طرز کار لباسشویی سامسونگ در شستشو

در این زمینه سامسونگ نیز مانند برندهای دیگری چون ال جی و بوش برای شستشو البسه‌های مختلف از جمله لباس‌های ورزشی، لباس‌های کتان، لباس‌های نخی و …. برنامه‌های مختلفی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به تفصیل برنامه شستشو لباسشویی سامسونگ را توضیح دهیم:

برنامه شستشو لباس‌های پنبه ای (Cotton)

این برنامه برای شستشو لباس‌های رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباس‌های کتان سفید تقریبا کثیف (لباس زیر) مناسب است. دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد. حتما طرز کار لباسشویی سامسونگ را آموزش ببینید.

برنامه شستشو لباس کودک (Baby Care)

این برنامه نیز برای شستشو لباس‌های کودکان که نسبتا کثیف باشند، مناسبت است. دمای مناسب: ۶۰ درجه. این برنامه لکه‌های چربی را به خوبی می زداید و موارد بزرگی چون روکش لحاف، متکا و غیره را به خوبی آبکشی می‌کند.

برنامه شستشو لباس‌های ظریف (Delicate)

این برنامه برای لباس‌های زیر، بلوز و لباس های ظریفی مناسب است که که ممکن است به راحتی آسیب ببینند. دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد.

برنامه شستشو لباس‌های پشمی (Wool)

این برنامه برای شستشو لباس‌های پشمی که قابل شستشو با لباسشویی باشند، مناسب است. دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد. در این مورد حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی باید استفاده کنید.

برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin)

برای آبکشی یا خشک کردن البسه عادی از این برنامه استفاده کنید. این برنامه قابل استفاده برای لباس‌هایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به لباس‌هایی که برای شستشوی آنها نرم کننده به کار رفت، مناسب است.

برنامه شستشوی لباس‌های جین (Denim)

در این برنامه با استفاده از مقدار آب بیشتر و نیز آبکشی اضافی، لباس‌های دسته بندی جین به خوبی شسته می‌شوند و باقیمانده پودر لباسشویی بر روی لباس‌ها نمی‌ماند تا لکه‌ها از بین بروند.

برنامه شستشوی ملزومات رختخواب (Bedding)

این برنامه شبیه با برنامه پر یا Duvet در مدل‌های دیگر لباسشویی است. این برنامه مناسب برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می‌شود فقط یک نوع وسیله زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. حتما طرز کار لباسشویی سامسونگ را آموزش ببینید.

برنامه شستشوی پوشاک تیره (Dark Garment)

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی البسه تیره یا Dark Wash در لباسشویی‌های مختلف سامسونگ است. آبکشی‌های اضافی و سرعت چرخش کاهش یافته و البسه تیره رنگ با ملایمت شسته می‌شوند. حتما طرز کار لباسشویی سامسونگ را آموزش ببینید.

برنامه شستشوی البسه بیرون (Outdoor Care)

این برنامه مشابه با برنامه البسه ورزشی یا Sports Wash است. برای شستشوی پوشاک مورد استفاده در هوای آزاد، همانند لباس‌های ورزشی یا پوشاک کوهنوردی و غیره می‌توان از این برنامه استفاده کرد. همچنین این برنامه مناسب شستشوی پارچه‌ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر است.

شستشوی دیگ لباسشویی (Eco Drum Clean)

این برنامه مشابه با قابلیت Tub Clean در لباسشویی‌های دیگر است. این برنامه با قدرت خود کثیفی‌ها و باکتری‌ها را از دیگ یا سبد لباسشویی پاک می‌کند. این برنامه باید بدون شوینده و لباس و حدودا پس از هر ۴۰ بار شستشو با لباسشویی انجام شود.

برنامه ضدعفونی و بوزدایی (Air Wash- Deodorization & Sanitization)

این برنامه برای رفع بوی بد و ضد عفونی کردن لباس‌ها بسیار مناسب است. در حالت بو زدایی یا Deodorization بو و رایحه بد از البسه زدوده شده و با چرخاندن ولوم بر روی حالت ضد عفونی یا Sanitization به کمک دمای بالاتر البسه ضدعفونی شده و بوی بدشان گرفته می‌شود.

برنامه شستشو الیاف مصنوعی (Synthetics)

جنس لباس مناسب برای این برنامه، بلوزها، پیراهن و غیره است که بطور متوسط کثیف شده‌اند. البسه‌ای با جنس پلی آمید (پرلون، نایلون)، پلی استر (دیولین، تریورا) و ترکیبات مشابه برای این برنامه مناسب هستند. دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد و زمان: ۸۰ دقیقه.

برنامه شستشوی بسیار اقتصادی (Super Eco Wash)

این برنامه با فعال سازی خاصیت شستشوی بهینه در حباب یا eco bubble در دمای پایین لباس‌ها را شسته و موجب کاهش انرژی به مقدار قابل ملاحظه می‌شود. در صورتی که کیفیت شستشو در درجه بالا همچنان حفظ شده و مدنظر قرار دارد. این برنامه، عملکرد پیش شستشو ندارد. زمان شستشو ۹۰ دقیقه، دما حداکثر ۴۰ درجه و سرعت چرخش ۱۲۰۰ دور بر دقیقه تنظیم شده است.

تعمیر لباسشویی سامسونگ توسط متخصصین تعمیرسرا

با توجه به افزایش قیمت ماشین لباسشویی و سایر لوازم خانگی برقی، در صورت بروز هرگونه مشکل در این وسایل، تعمیر لباسشویی کاری اقتصادی به نظر می‌رسد. اما باید در نظر داشت که تعمیر لوازم برقی کار دشوار و هزینه‌بر معرفی شده است. اگر شما طرز کار لباسشویی سامسونگ را آموزش ببینید، سلامت دستگاه شما نیز ضمانت می شود.

امکان خرابی هر یک از وسایل قابل پیش بینی نیست و باید در نظر داشت که ممکن است یک وسیله برقی خیلی زود دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. در همین زمینه یکی از مهم‌ترین نکات، استفاده از راهنمایی برای تعمیر لباسشویی سامسونگ است.

در همین زمینه شرکت‌های مختلفی خدمات پس از فروش لوازم خانگی را انجام می‌دهند اما مشکلاتی در این زمینه برای مشترک ایجاد می‌کنند. از جمله این مشکلات هزینه بالا گرفتن برای تعمیر و ایراداتی است که به دلیل عدم تخصص از آن‌ها دیده می شود.

در همین زمینه شرکت‌هایی مانند «تعمیرسرا» با استفاده از متخصص‌ترین کارشناسان و تعمیرکاران ماشین لباسشویی، آمادگی کاملی دارند تا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت، تعمیر لباسشویی سامسونگ را برای شما انجام دهند. برای تعمیر لباسشویی سامسونگ به وب سایت https://tamirsara.com/ مراجعه کنید و بخش های مختلف آن را مشاهده کنید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر

نظرات کاربران

حوریه حسن دوست
۱۴۰۰/۱۰/۲۴

به نظرم نوشته هاتون خیلی کاربردی بود ممنون

۱۴۰۲/۱۲/۱۱