۱۰ علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و بوتان + علت خاموش شدن آنها

تعمیر پکیج دیواری تخصص تعمیرسرا

پکیج های دیواری در مدل های متنوع طراحی و عرضه شده اند. یکی از مشکلاتی که در خصوص اغلب پکیج ها دیده می شود روشن نشدن آن است و اینکه پکیج یکباره و بدون هیچ دخالتی خاموش می شود. در این مقاله تعمیرسرا قصد داریم مهمترین علت روشن نشدن پکیج را مورد بررسی قرار دهیم.

شما میتوانید با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید!

گام اول از بررسی علت روشن نشدن پکیج

در صورتی که قصد دارید بررسی کنید که پکیج به چه دلیل خاموش شده است باید بررسی کنید که دستگاه در چه وضعیتی قرار گرفته است.

آیا پکیج به صورت ناگهانی خاموش می شود؟ در صورتی که این مورد باشد پس از عیب یابی مشکل و تعمیر، روشن کردن مجدد پکیج مشکلی ندارد و همه چیز به درستی دنبال می شود.

آیا پکیج به صورت مداوم خاموش می شود؟ این دومین حالت از خاموش شدن پکیج است به طوری که به صورت مکرر با خاموش شدن پکیج روبرو هستیم. در چنین حالتی باید عواملی که سبب خاموش شدن مکرر پکیج است بررسی شود.

آیا پکیج به صورت مکرر روشن و خاموش می شود؟ روشن و خاموش شدن مکرر پکیج سویمن حالتی است که بیشتر در مدل های ایران رادیاتور دیده می شود.

 

روشن نشدن پکیج

 

مطالب مرتبط: علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

 

روشن نشدن پکیج به علت کمبود آب در مخزن

یکی از دلایل روشن نشدن پکیج این است که میزان حداقل آبی که باید در مخزن باشد، وجود ندارد. این گزینه برای پکیج های دیواری شایع است. این مشکل ممکن است به واسطه تغذیه آب پکیج یا شیر پرکن، نشتی دستگاه و یا ایرادی باشد که مربوط به منبع آب پکیج است. در نهایت این رویکرد سبب می شود که پکیج روشن نشود.  یک نشانگر عقربه ای وجود دارد که فشار آب پکیج را نشان می دهد و فشار نرمال بین ۱ تا ۲ تعیین شده است.  در صورتی که عقربه به ۰.۵ برسد پکیج خود به خود خاموش می شود و تا تنظیم مجدد فشار نیز روشن نخواهد شد.  برای رفع این مشکل می بایست از شیر پرکن آب که در زیر دستگاه قرار دارد، میزان فشار آب را تنظیم کرد.

 

روشن نشدن پکیج تعمیرسرا

 

روشن نشدن پکیج به دلیل کم بودن فشار گاز

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج کاهش گاز ورودی به پکیج است. گاه دیده می شود که گاز کم است و یا شیر بسته است و این موضوع سبب روشن نشدن پکیج می شود. اگر این اتفاق بیفتد چراغ پکیج نیز روشن می شود. در صورتی که چراغ روشن شود یعنی گاز قطع است و در صورتی که خاموش و روشن یعنی چشمک زن باشد یعنی شاهد نوسان گاز ورودی خواهیم بود.  در صورتی که شعله ضعیف باشد باید این مشکل را از سوی گاز کل ساختمان پیگیری نمود.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل وجود هوا در لوله های مدار پکیج

می دانیم که در داخل لوله های مدار پکیج می بایست آب وجود داشته باشد، حال اگر به جای آب ، هوا وجود داشته باشد، پمپ دستگاه، هوا را پمپاژ می کند. این رویکرد سبب می شود که برد پکیج بتواند کمبود آب مدار را تشخیص دهد و در نهایت از روشن شدن آن جلوگیری صورت بگیرد.  به این فرآیند، هوا گرفتگی نیز گفته می شود که با هواگیری به ساده برطرف می شود.  افزایش فشار یکی از عوامل تشخیص وجود هوا در داخل مدار پکیج است.

 

تعمیر پکیج تعمیرسرا

 

روشن نشدن پکیج به دلیل مسدود بودن مدار گرمایشی

مدارهای گرمایشی پکیج نباید دچار گرفتگی باشند. لوله ها و رادیاتورها پس از مدتی دچار مسمومیت می شوند و این موضوع به واسطه تغییرات فشار حاصله بوده و در نهایت سبب می شود که پکیج خاموش شود. مسدود شدن مدار گرمایشی به واسطه رسوباتی که در لوله و رادیاتورها دیده می شود نیز مشکلاتی ایجاد می کند به طوری که این رسوب سبب می شود که آب ورودی به سختی در مدار جریان داشته باشد و در صورتی که نصب مجدداً بررسی شود تا حدی از این مشکل رها خواهید شد. لوله های قدیمی و نامناسبی نیز وجود دارد که در نهایت سبب ایجاد رسوب شده و این رسوب زدایی نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارد.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل خرابی پمپ آب

وظیفه ای که پمپ آب برای کارکرد صحیح پکیج دارد بسیار مهم است پمپ آب وظیفه دارد که پمپاژ را به درستی انجام دهد. حال فرض کنید که پمپ گردشی یا پمپ سیرکولاتور دچار مشکل شده باشد این روند سبب می شود که آب به درستی در گردش قرار نگیرد و در نهایت از سوی برد دستگاه تشخیص داده شود. دقت کنید که معمولاً پمپ آب یکباره خراب نمی شود و در ابتدا نیم سوز می شود. در صورتی که به پمپ در وضعیت نیم سوز ترتیب اثر داده نشود پس از مدتی دچار سوخت کامل می شود.

مطالب مرتبط: علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور و بوتان | بوی دود، بوی سوختگی و بوی بد پکیج

 

روشن نشدن پکیج به علت ایراد در دودکش

دودکش ها بخش مهم از پکیج های دیواری هستند در صورتی که به درستی نصب نشده باشند دردسرساز می شوند. البته که دودکش ها باید در فاصله مناسبی از سقف قرار داشته باشند. موضوع دیگر اینکه دودکش در خروج دود به طور دقیق تنظیم شده باشد. سنسورهایی که برای پکیج در نظر گرفته می شود باید به صورتی باشد که تشخیص درستی در صورت جمع شدن دود در نظر بگیرد. البته که به طور کلی ایراد از دودکش بیشتر برای پکیج های بوتان در نظر گرفته می شود.

روشن نشدن پکیج به دلیل خرابی الکترودها

الکترودها در بخش تشخیص شعله قرار دارند به طوری که اگر این قطعه خراب شود پکیج دیگر روشن نمی شود. این امکان وجود دارد که الکترودها کثیف شده باشند و یا تنظیم درستی برای فاصله آن با جرقه زن در نظر گرفته نشده باشد. اینطور که مشخص است بررسی الکترود یون می بایست توسط فرد متخصص صورت بگیرد و تمیزکاری می بایست توسط سمباده باشد.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل ایراد در بخش شمعک

سیستم جرقه زنی پکیج ها پس از مدتی دچار آسیب می شود و در نهایت گاز رسانی پکیج نیز به مشکل بر می خورد. دقت کنید که اگر ایراد در بخش شمعک باشد این موضوع نیاز به وارسی مجدد دارد. تست این کار به سادگی صورت می گیرد می تواند شیر آب گرم را باز کرده و سعی کنید به کمک یک فندک اقدام به روشن کردن شمعک نمایید این کار باید دستی صورت بگیرد. معمولاً گازی که برای شمعک نیاز است از نظر یک لوله نازک بوده که در نهایت اگر لوله دچار گرفتگی باشد این گاز قطع شده و مشکل ساز می شود.

 

روشن نشدن پکیج به دلیل جوش آوردن

در صورتی که پکیج شما به صورت یکباره خاموش می شود باید به گرمای بیش از اندازه آن دقت داشته باشید. اگر پکیج بسیار گرم باشد و دما در مدار از وضعیت معین بیشتر شود نیز است که تعمیر کار متخصص انتخاب شود.  جالب اینجاست که اگر پکیج جوش آورده باشد و خاموش شود اگر دما را کم کنید پکیج مجدداً روشن می شود. دقت کنید که تنظم نبودن کلید دما و خرابی که برای کلید ان تی سی وجود دارد سبب ایجاد رسوب مبدل ثانویه می شود.

روشن نشدن پکیج به دلیل ایراد از برد

خرابی برد مورد دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج است که می بایست بررسی دقیق توسط تیم تعمیرکار صورت بگیرد تا اگر قطعه ای نیاز به تعمیر یا تعویض دارد در اولین فرصت این اقدام صورت بگیرد. دقت کنید که روشن نشدن پکیج باید به شکلی دنبال شده باشد که آسیبی به ساختمان نزد.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر