علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید

تعمیرسرا ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با به کارگیری تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال در ابتدا علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید پیدا و سپس اقدام به تعمیر یخچال شما عزیزان در سریع ترین زمان و با مناسبترین قیمت میکند.

کار نکردن ابسردکن ساید بای ساید

علل کار نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید

امروزه علم و فنّاوری در بسیاری از زمینه‌ها با سرعت بسیار بالا در حال رشد و پیشرفت می‌باشد. یکی از حوزه‌هایی که این مورد به‌وضوح در آن به چشم می‌خورد حوزه لوازم‌خانگی می‌باشد.

امروزه با بهره‌گیری از جدیدترین فنّاوری‌های نظیر هوش مصنوعی و … تغییرات بزرگی در حوزه لوازم‌خانگی پدیدار شده است. بسیاری از لوازم‌خانگی نظیر تلویزیون‌ها، یخچال‌ها و … هوشمند سازی شده‌اند و دارای امکانات فراوانی می‌باشند.

یکی از محصولات هوشمندی که چند سالی هست وارد بازار شده‌اند و روزبه‌روز به امکانات آن‌ها افزوده می‌شود، یخچال‌های فریزر و ساید بای ساید هستند. این وسایل با پیشرفت فنّاوری به‌روز شده و دارای امکانات بیشتری برای برطرف کردن نیازهای ما ساخته می‌شوند. یخچال‌ها می‌توانند مدل‌های مختلف با برندهای مختلف باشند که هرکدام نیازهای بخشی از جامعه را برطرف می‌کنند.

یخچال‌های ساید بای ساید، یخچال و فریزری است که تقریباً از وسط به دو بخش تقسیم می‌شوند. این محصولات به دلیل اصول طراحی و زیبایی نمای بیرونی‌شان معمولاً نمای شیک و زیبایی به آشپزخانه منزلتان می‌بخشد.

از دیگر دلایل استفاده از این نوع یخچال‌ها می‌توان به‌راحتی استفاده از آن‌ها ازجمله در مواردی که نیاز به آب آشامیدنی دارید اشاره کرد زیرا با استفاده از این نوع یخچال‌ها بدون باز کردن درب یخچال از آب‌خنک و در مواردی از یخ در ابعاد مختلف می‌توان استفاده کرد که این موضوع منجر به کمتر کار کردن موتور یخچال و درنتیجه کاهش مصرف انرژی منجر می‌شود.

باید به این نکته نیز توجه کرد که در دسترس بودن آب آشامیدنی خنک و دائمی در آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید موجب کاهش مصرف آب می‌شود. زیرا برای گرفتن آب‌خنک از شیر آب در موارد بسیاری آب هدر می‌رود.

مطالب مرتبط: مهم ترین دلایل ارور hrs یخچال جنرال الکتریک + اقدامات لازم

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، این نوع یخچال‌ها داری مزایای فراوان دیگری نیز می‌باشند. به‌طور مثال این یخچال‌ها دارای موتورهای بسیار کم‌مصرفی می‌باشند. مصرف انرژی پایین از دیگر مزایایی است که مشتری را به خرید این نوع یخچال‌ها ترغیب می‌کند.

این ویژگی‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فرد موجب شده است که امروزه این یخچال فریزرها به یکی از پرمخاطب‌ترین انواع یخچال‌ها به دلیل مزایای گفته‌شده تبدیل شوند. در کنار همه‌ی این مزایا، این یخچال فریزرها نیز ممکن است مانند سایر لوازم‌خانگی دچار عیب و ایرادهایی شوند که اغلب با تعمیرات اصولی رفع می‌شوند.

یکی از مواردی که ممکن است یخچال‌های ساید بای ساید به آن‌ها دچار شوند، خراب شدن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید می‌باشد. در این مقاله قصد داریم علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید را به‌طور تخصصی موردبررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید .

علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر

یخ‌ساز و آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید :

 قبل از اینکه به بررسی علت خرابی آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید بپردازیم ابتدا یک توضیح کلی در رابطه با این امکان از یخچال فریزر و ساید بای ساید می‌دهیم.

آبسرد کن‌ها که در بسیاری از یخچال فریزرها و ساید بای ساید و سایر یخچال‌های معمولی تعبیه‌شده‌اند درواقع وسیله‌ای برای خنک نگه‌داشتن آب هستند. این آبسرد کن‌ها از قطعات مختلفی اعم از پدال آبسرد کن، مخزن آب، شیر آب یخچال ساید بای ساید و … تشکیل‌شده‌اند.

این آبسرد کن‌ها در برندهای معروف معمولاً به شکل اصولی و استاندارد طراحی‌شده‌اند و ظاهر شیک و جذابی به یخچال می‌دهند. علاوه بر این، یخچال فریزرها و ساید بای ساید دارای فیلترهای ویژه‌ای برای تصفیه آب می‌باشند که آب را به‌خوبی تصفیه می‌کنند و کیفیت آب آشامیدنی را ارتقا می‌دهند.

البته لازم به ذکر است که از معایب این فیلترها این است که به علت فرسوده‌شدن می‌بایست مرتباً تعویض گردد. طبق دستورالعمل‌های موجود اکثر برندهای یخچال‌ها و ساید بای ساید بهتر است که این فیلترها هر ۶ ماه یک‌بار مرتباً موردبررسی و تعویض قرار بگیرد. در ادامه بیشتر به بررسی علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید با ساید می‌پردازیم.

مطالب مرتبط:علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید

یخ‌ساز و آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید

خرابی آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید:

ممکن است برای شما نیز پیش‌آمده باشد که آبسرد کن یخچال ساید بای سایدتان، آب را به‌خوبی خنک نکند و یا اینکه به‌کل آب آن قطع شود، و یا سایر مسائلی ازاین‌دست که می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند. اولین گام برای از بین بردن چنین مشکلاتی، پیدا کردن علت کار نکردن آبسرد کن یخچال و یا علت سرد نشدن آب یخچال ساید می‌باشد.

قبل از هر چیز باید توجه داشت که برای تعمیر آبسرد کن یخچال، از تکنیسین‌های مجاز و تا حد امکان از نمایندگی مربوطه بهره بگیرید به‌طور مثال برای تعمیر آبسرد کن ساید بای ساید سامسونگ تا حد امکان به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه نمایید.

در بالا دو مورد از تجربیات مرتبط با خرابی آبسرد کن یخچال ساید بای ساید،  یعنی خنک نبودن آب و یا قطع بودن آب پرداختیم، در ادامه قصد داریم تا این دو مورد را بیشتر موردبررسی قرار دهیم و بیشتر در رابطه با علت سرد نکردن آبسرد کن یخچال و همچنین علت آب نیامدن از یخچال ساید بحث کنیم.

خرابی آبسرد کن یخچال فریزر

علت کار نکردن آبسرد کن یخچال :

در این بخش ابتدا علت سرد نبودن آب آبسرد کن را موردبررسی قرار می‌دهیم و سپس به سراغ علت قطع بودن آب می‌رویم. سرد نبودن آب آبسرد کن می‌تواند عللی ازجمله این موارد داشته باشد:

 ممکن است که ترموستات یخچال تنظیم نباشد و یا این‌که ازکارافتاده باشد. ترموستات درواقع یک قطعه بسیار مهم در انواع یخچال‌ها می‌باشد که وظیفه ثابت نگه‌داشتن دما را بر عهده دارد.

ترموستات یخچال، یک سیستم کاملاً خودکار می‌باشد که می‌تواند بدون تنظیم دستی، دمای یخچال را ثابت نگه دارد. به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت که ترموستات فرمان قطع یا وصل شدن را برای کمپرسور ارسال می‌کند. کمپرسور درواقع عامل سرما ساز در یخچال می‌باشد.

اگر بخواهیم یک مثال از نحوه فعالیت ترموستات یخچال بزنیم، می‌توانیم به این صورت بگوییم که به‌طور مثال اگر درجه یخچال بر روی  عدد پنج تنظیم‌شده باشد، تا زمانی که دمای یخچال از این عدد کمتر یا بیشتر نشده باشد، ترموستات اجازه فعالیت یا توقف فعالیت را به کمپرسور نمی‌دهد.

به‌طورکلی درصورتی‌که مشکلی در این‌گونه فعالیت‌های ترموستات یخچال ایجاد شود، می‌تواند موجب شود که آبسرد کن آب را به‌خوبی خنک نکند. بنابراین یکی از قطعاتی که هنگام به وجود آمدن این مشکل می‌بایست آن را به‌دقت بررسی کرد و ایرادات آن را رفع نمود، ترموستات یخچال می‌باشد.

تا اینجا نخستین دلیل این‌که چرا آب‌سردکن آب را به‌خوبی خنک نمی‌کند را بررسی کردیم در ادامه به بررسی علت دوم می‌پردازیم. دومین علتی که ممکن است منجر به این اتفاق شود وجود مشکل در بردهای کنترلی دیسپنسر می‌باشد.

دیسپنسر ها درواقع همان قطعه‌ای می‌باشند که زمانی که لیوان به سوئیچ آن برخورد می‌کند، اتصال برقرار می‌شود و آب از مخزن آب یخچال ساید بای ساید به داخل لیوان می‌ریزد. مشکلات این برد کنترلی می‌بایست حتماً توسط تکنیسین مجاز و متخصص تعمیر سرا انجام گردد.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

وجود مشکل در سیستم آب‌رسانی یخچال

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است دیسپنسر به‌خوبی کار کند، وجود مشکل در سیستم آب‌رسانی باشد. درصورتی‌که فشار آب مناسب نباشد، ممکن است دیسپنسر به‌خوبی کار نکند. تا خوردن و یا سوراخ شدن شیلنگ‌های آب‌رسانی از  مواردی است که می‌تواند علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید باشد.

یک نکته‌ی مهم دیگر در استفاده از سیستم آب‌رسانی، توجه به فیلترهای آب است، همان‌طور که گفتیم، این فیتر ها باید مرتباً (معمولاً هر۶ ماه یک‌بار) موردبررسی و تعویض قرار بگیرند.

در ادامه‌ی مقاله به بررسی علل مشکل دیگری که ممکن است  در استفاده از آب‌سردکن یخچال فریزر ساید بای ساید به وجود آید، یعنی قطع شدن آب آبسرد کن می‌پردازیم. برای این اتفاق ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که در ادامه برخی از آن‌ها را موردبررسی قرار می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین عواملی که ممکن است منجر به این اتفاق شود، خرابی برد کنترلی دیسپنسر می‌باشد که در بالا به‌طور مفصل به آن پرداخته شد در اینجا مجدداً تأکید می‌کنیم  که این بردها به دلیل پیچیدگی‌ای که دارند باید حتماً توسط تکنیسین متخصص و معتبر تعمیر شوند. درصورتی‌که در این مورد مهارت ندارید، هرگز به تعمیر این بردها اقدام نکنید.

درست کار نکردن شیر آب یخچال

از مهم‌ترین موارد دیگری که ممکن است علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید باشد، درست کار نکردن شیر آب یخچال است. این شیر وظیفه‌ی انتقال آب به سیستم آبسرد کن یخچال را بر عهده دارد و ممکن است دچار مشکلاتی در بخش مکانیکی یا الکتریکی خود شود که درنتیجه‌ی به وجود آمدن چنین مشکلاتی، آبسرد کن یخچال ساید بای ساید به‌خوبی عمل نمی‌کند.

گرفتگی فیلترهای آب یخچال

عامل دیگر به وجود آورنده مشکلات در سیستم آبسرد کن، گرفتگی فیلترهای آب می‌باشد. در طی این مقاله به این موضوع اشاره کردیم و گفتیم که بهتر است فیلترهای یخچال به‌طور مرتب تعویض گردد.

مورد بعدی برای علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید، که نسبتاً شایع است و موجب رسیدن آسیب جدی به سیستم آبسرد کن یخچال ساید بای ساید می‌شود، خراب شدن سیستم سوئیچ یخچال می‌باشد.

مشکل در سیستم سوئیچ یخچال فریزر

سوئیچ درب  یخچال درواقع این وظیفه را بر عهده دارد که زمانی که درب یخچال باز است، آبسرد کن و یخ‌ساز را خاموش کند. درصورتی‌که برای سوئیچ یخچال مشکلی به وجود آید و وظیفه کنترل فعال و غیرفعال سازی آبسرد کن به‌خوبی انجام نشود، ممکن است که آبسرد کن دچار مشکل شود.

ایراد نهایی که قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، وجود مشکل در سیستم برق‌رسانی و سیم‌کشی یخچال می‌باشد. این مورد یکی از شایع‌ترین موارد علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید می‌باشد. سیم‌ها به دلایل مختلفی ازجمله سوختگی (به دلیل وجود نوسانات برق) دچار آسیب‌دیدگی جدی می‌شوند و به‌این‌ترتیب می‌توانند در عملکرد یخچال و علی‌الخصوص آبسرد کن، تأثیر فراوان داشته باشند.

سیستم برق‌رسانی یخچال نیز دارای سیستم نسبتاً پیچیده‌ای می‌باشد و درصورتی‌که قصد تعمیر این سیستم را دارید حتماً می‌بایست به تکنیسین مجاز مراجعه نمایید تا در ادامه‌ی کار یخچال اختلالی به وجود نیاید. در رابطه با سیستم برق‌رسانی باید در نظر داشت که دستگاه حتماً به دیافراگرام متصل شده باشد. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که درصورتی‌که کابل برق به سوکت آبسرد کن متصل نشده باشد، باعث می‌شود که آبسرد کن کار نکند.

مشکل چکه کردن آب و نداشتن آب خنک

برخی اوقات ممکن است که با مشکل چکه کردن آب، و نداشتن آب‌خنک برخورد کنید. علت این موضوع اغلب، فشار برق پایین می‌باشد. درصورتی‌که ولتاژ برق شهری مصرفی بنا به هر دلیلی از میزان نرمال خود کم باشد، می‌بایست از تقویت‌کننده‌های مرتبط که در بازار موجود است استفاده نمود.

در این مقاله به دو مشکل خنک نبودن آب و یا قطعی آب آبسرد کن پرداختیم. یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده از آبسرد کن‌های یخچال فریزر و ساید بای ساید ممکن است به آن دچار شوید، خنک بودن بیش‌ازحد آب آبسرد کن می‌باشد.

ممکن است در کنار این مشکل، یعنی خنکی بیش‌ازحد آب، مشکل فعالیت طولانی‌مدت موتور  بدون هیچ‌گونه توقف فعالیت نیز وجود داشته باشد. علت به  وجود آمدن این مشکل می‌تواند به وجود ایراد در کندانسور مرتبط باشد. شاید این سؤال برای شما ایجادشده باشد که کندانسور  چیست و وظیفه‌ی آن چیست؛ کندانسور یخچال درواقع همان رادیاتور  خنک‌کننده یخچال می‌باشد که یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم سرما ساز یخچال فریزرهای ساید بای ساید و سایر یخچال‌ها می‌باشد.

بحث و بررسی کندانسور ها بسیار مفصل می‌باشد و به همین دلیل در این مقاله امکان بحث و بررسی آن‌ها وجود ندارد. درصورتی‌که چنین مشکلی برای آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای سایدتان به وجود آمده است، پیشنهاد می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری راجع به کندانسور یخچال به دست آورید.

در چنین مواقعی بهتر است ابتدا، کندانسور یخچال را به‌خوبی و بااحتیاط تمیز کنید. این کار ممکن است موجب شود که برخی از ایرادهای یخچال برطرف گردد. یکی دیگر از این مشکلات کم بودن گاز یخچال می‌باشد. در این مورد نیز می‌توان با واردکردن گاز کافی به سیستم خنک‌سازی یخچال، بسیاری از مشکلات آن را مرتفع نمود.

 مشکل چکه کردن آب و نداشتن آب خنک

 

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

فرم ارسال نظر