روشن نشدن لامپ یخچال و نحوه تعویض آن

تعمیرسرا ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با به کارگیری تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال و ساید در انواع برند ابتدا مشکلات دستگاه را پیدا و سپس اقدام به تعمیر یخچال شما عزیزان در سریع ترین زمان و با مناسبترین قیمت میکند.بدین منظور شما باید برای رسیدن به پاسخ این پرسش که علت خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال و نحوه تعویض آن چیست؟ با ما همراه شوید.

شما میتوانید با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید!

روشن نشدن لامپ یخچال و دلایل آن

امروزه یخچال فریزر های خانگی قابلیت‌ های ساده و خاصی دارند که همین قابلیت ‌های ساده و خاص می‌تواند به ما کمک نمایند و می‌توانند در بالاتر بردن رفاه ما کمک کنند. یکی از این ابزار ها که امروزه در یخچال‌ ها وجود دارد تا بتواند خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهند، وجود لامپ‌ های ال‌ای‌دی درون یخچال می باشد.

در نگاه اول شاید وجود این لامپ ‌ها اصلاً به چشم نیاید نیاید و حتی برای شما مهم نباشد که یخچال شما دارای این لامپ ‌ها می‌باشد اما اگر شما نیز مانند خیلی از افراد دیگر نیمه ‌شب به این سمت یخچال بروید و بخواهید که چیزی است از یخچال بردارید و میل کنید حتماً در این لحظه متوجه اهمیت وجود چراغ‌ های ال‌ای‌دی در یخچال خواهید بود و متوجه می‌شوید که چقدر این چراغ‌ ها برای شما کاربردی می باشند.

ما در این سایت و در این قسمت از مقاله قصد داریم که در رابطه با روشن نشدن لامپ یخچال و نحوه تعویض آن برای شما صحبت نماییم و بگوییم که دلایل روشن نشدن لامپ یخچال چیست و شما چگونه می توانیم این لامپ‌ ها را تعویض نمایید و کجا باید دنبال خرابی بگردید و خودتان بتوانید تعمیر یخچال را به عهده بگیرید.

پس اگر شما نیز دچار این مشکل می باشید و قصد دارید که بیشتر در این رابطه بدانید به شما پیشنهاد می‌کنم که تا انتهای متن همراه ما بمانید. توجه نمایید که تعویض لامپ خراب اصلاً کار سختی نیست و شما می‌توانید به ‌راحتی و با چند قدم ساده و لامپ موجود در یخچال خودتان را تعویض نمایید و بدون هیچ مشکلی آن‌ را مانند روز اول خود کنید.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

روشن نشدن لامپ یخچال

علت روشن نشدن لامپ یخچال

پیش ‌تر به شما گفتیم که لامپ یخچال چگونه می باشد و می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشد اما حال ما می‌خواهیم به بررسی دلایل روشن نشدن لامپ یخچال بپردازیم و بیشتر در این رابطه برای شما صحبت نمایید تا در صورت بروز این مشکل به تنهایی دنبال یک راه‌حل مناسب برای حل مشکل خودتان بگردید.

به ‌طور کلی شرکت ‌های سازنده یخچال ‌ها، لامپ یخچال را در یک نقطه‌‌‌ی در دسترس قرار می دهند تا هنگام خرابی و روشن نشدن لامپ یخچال شما بتوانید به ‌راحتی آن را تعویض نمایید.

پس شرکت‌ های سازنده به فکر شما می باشند و در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. همچنین لامپ های یخچال در انواع مختلف و برند های گوناگونی در بازار موجود می‌باشد که در صورت روشن نشدن لامپ یخچال شما می توانید به راحتی به بازار مراجعه نمایید و لامپ مورد نیاز خودتان را بخرید. در ادامه در رابطه با دلیل خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال برای شما صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

علت خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال

احتمال اول، سوختن لامپ

توجه نمایید اگر شما متوجه شده که لامپ به یخچال شما روشن نمی‌شود، اولین فرضیه مناسب برای ایراد در یخچال شما سوختن لامپ آن می باشد، که در نود درصد مواقع تعویض لامپ یخچال می‌تواند در این زمینه به شما کمک کننده باشد.

توجه نمایید که روشن نشدن لامپ یخچال درست مانند روشن نشدن لامپ اتاق‌ ها و یا پذیرایی شما می تواند نشان از سوختن آن داشته باشد و شما می‌توانید به ‌راحتی آن را تعویض نمایید. تمام لامپ ‌هایی که تولید می شوند عمر محدود و مشخصی دارند و پس از مدت زمان خاصی می‌سوزند و مستهلک می شوند.

به‌‌ طور‌کلی در یخچال‌ ها دو نوع لامپ رشته‌ای و ال‌ای‌دی وجود دارد که معمولاً لامپ ‌های رشته‌ای بیشتر می‌سوزند و زودتر خراب می شود اما اگر شما از لامپ ‌های ال‌ای‌دی برای یخچال خود استفاده نمایید، هم به کاهش مصرف برق خودتان کمک می‌کنید و همچنین این لامپ ‌ها طول عمر بسیار بالاتری دارند و خیلی کم پیش می‌آید که این لامپ ‌ها بسوزند.

پس به‌ طور کلی اگر شما قصد تعویض لامپ یخچال خودتان را دارید برای جلوگیری از روشن نشدن لامپ یخچال می‌توانید از نوع ال ای دی این لامپ ها استفاده نمایید. این لامپ ها عمر بسیار مفیدی دارند و می‌توانند به شما در این زمینه کمک ‌کنند.

مطالب مرتبط: قیمت موتور یخچال سال ۹۹ +قیمت موتور تمامی برندها

احتمال دوم، خرابی سرپیچ لامپ

در صورتی ‌که شما لامپ یخچال خودتان را تعویض نمودید اما همچنان با مشکل روشن نشدن لامپ یخچال مواجه شدید بنا را بر این بگذارید که سوکت یا سرپیچ لامپ شما ایراد دارد.

در برخی از موارد به دلیل خراب بودن سوکت و یا سرپیچ یخچال نیز احتمال روشن نشدن لامپ یخچال وجود دارد و شما می میتوانید به راحتی با تعویض و یا تعمیر سرپیچ سوکت دوباره نور را به یخچال خودتان بازگردانید.

در این موارد معمولاً زنگ‌زدگی و یا رطوبت موجود در یخچال باعث روشن نشدن لامپ یخچال می‌شود و شما میتوانید  به راحتی با یک ابزار زنگ ‌زدگی های آن را تمیز نمایید و دوباره را به زندگی بازگردانید‌.

اما توجه نمایید اگر دیدید که آسیب بسیار زیادی به سوکت یا سرپیچ لامپ وارد شده است حتماً آن را تعویض نمایید و از یک سوکت جایگزین استفاده کنید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از نور موجود در یخچال و خودتان لذت ببرید.

احتمال سوم، خرابی در میکروسوئیچ درب یخچال

در قدم سوم اگر شما با تعویض لامپ و یا تعویض سرپیچ آن متوجه شد که هنوز هم لامپ یخچال شما روشن نمی‌شود در قدم سوم شما می توانید در میکروسوئیچ درب یخچال به دنبال علت روشن نشدن لامپ یخچال باشید.

میکروسوئیچ ‌ها یک قطعه تعبیه‌شده در بدنه یخچال می‌باشند که در این میکروسوئیچ‌ ها یک فنر قرار دارد که با باز شدن درب یخچال این فنر آزاد می‌شود و باعث روشن شدن لامپ در یخچال شما می‌شود که با بسته شدن درب این فنر فشرده می‌شود و به لامپ موجود در یخچال شما دستور می‌دهد که خاموش شود.

پس یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لامپ یخچال را می‌توانید در میکروسوئیچ در پیدا کنید. اگر شما متوجه شدید که با فشردن آن هیچ اتفاقی در لامپ شما نمی‌افتد در قدم اول پس از تعویض لامپ و سرپیچ می توانید به دنبال خرابی میکروسوئیچ باشید.

اگر شما به وضعیت میکروسوئیچ مشکوک می باشید برای تست کردن آن باید آن را به طور کامل در بیاورید و از یک مولتی متر برای اطمینان حاصل فرمودن از وصل بودن جریان برق استفاده نمایید و می‌توانید همچنین با تشخیص خرابی و معیوب بودن فنر موجود در این میکروسوئیچ اقدام به تعویض آن نمایید.

مطالب مرتبط: چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟ راهکار برای تمامی یخچال‌ها

قدم چهارم، ایراد در برد یخچال

در نهایت اگر پس از بررسی سه نکته قبلی که گفتیم متوجه شدید که مشکل روشن نشدن لامپ یخچال شما هنوز پابرجا می باشد و یخچال شما هنوز در تاریکی فرو رفته است باید در قدم چهارم به بررسی برد یخچال خودتان بپردازید.

ممکن است اشکال‌ های کوچکی در این برد نیز باعث شوند که یخچال شما نتواند دستور های مناسب را به سیستم لامپ یخچال شما بدهد و می‌تواند در نهایت باعث روشن نشدن لامپ یخچال شما شود. شما می‌توانید از یک متخصص بخواهید که برد یخچال شما را بررسی کند.

ایراد در برد یخچال

نحوه تعویض لامپ یخچال

در نهایت شما اگر متوجه شدید که اشکال در کجا قرار دارد می توانید به تعویض لامپ یخچال خودتان بپردازید. توجه نمایید همان‌ طور گفتیم رایج‌ترین علت روشن نشدن لامپ یخچال سوختگی در لامپ شما می باشد مخصوصاً لامپ فریزری که در یخچال وجود دارد از توان مصرفی بسیار پایینی برخوردار می‌باشد و به راحتی می‌سوزد پس در مرحله اول شما برای حل مشکل روشن نشدن لامپ یخچال بهتر است که آن را تعویض نمایید.

برای تعویض لامپ یخچال ابتدا به راحتی لامپ آن را دربیاورید و لامپ جدید را در آن منطقه قرار دهید. در یخچال های مختلف و مارک های گوناگون محل این لامپ‌ها متفاوت می‌باشد و به راحتی با کمی گشتن می‌توانید محل دقیق لامپ را پیدا نمایید.

اگر شما جای دقیق لامپ مطمئنی می باشد، می‌توانید به دفترچه یخچال خود مراجعه نمایید و در آن‌جا بگردید که سیستم پخش کننده نور یخچال شما کجا می باشد. توجه نمایید که در برخی موارد لامپ یخچال شما در یک محفظه حبابی قرار دارد که شما برای تعویض آن نیاز دارید محفظه حبابی خارج نمایید.

در بسیاری از مواردی محفظه‌ها با پیچ محکم شده‌اند و شما به ابزاری برای خارج کردن لامپ می‌باشید. توجه نمایید بهتر است از لامپی که مناسب با نوع یخچال شما می باشد استفاده نمایید تا بتوانیم بدون هیچ موردی مشکل روشن نشدن لامپ یخچال خودتان را حل کنید.

مطالب مرتبط: تمامی کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان +اپدیت ۲۰۲۰

توجه نمایید که در برخی از مدل‌ ها به شما می توانید با باز کردن پیچ و محفظه را خارج کنید. در برخی دیگر شما می‌توانید با پیچاندن محفظه ‌ها برخلاف عقربه‌ های ساعت محفظه را جدا کنید و پس از این ‌که لامپ را از طریق محفظه خارج نمودید لامپ جدید را قرار دهید و نور یخچال خودتان باز گردانید.

همچنین شما می‌توانید برای تعویض سرپیچ یخچال نیز در صورتی ‌که مشکل روشن نشدن لامپ یخچال شما در سرپیچ قرارداد داشت، پس از جدا کردن لامپ موجود در یخچال خودتان سرپیچ و سیم ‌های آن را جدا کنید و اگر این سیم‌ ها دچار پارگی و یا سوختن بودند آن ‌ها را تعویض نمایید و به تعمیر آن ‌ها بپردازید تا بتوانید از روشن شدن یخچال خودتان لذت ببرید.

توجه نمایید در صورتی ‌که هرگونه مشکلی را در سرپیچ یخچال خودتان مشاهده کردید آن را با نمونه مشابه خودش جایگزین نمایید و حتماً دقیقاً اتصالات لازم را به سرپیچ جدید متصل کنید و در صورتی که متوجه شدید مشکل خرابی لامپ شما و روشن نشدن لامپ یخچال از میکروسوئیچ و یا برد می باشد بهتر است که از یک متخصص بخواهید تا مشکلات شما را در این زمینه حل کنید زیرا ممکن است که خود شما بتوانید به راحتی از پس مشکلات بربیایید و حتی ممکن است آسیب ‌های جبران‌ناپذیر را به یخچال خودتان وارد نمایید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر