صدای زیاد یخچال زیمنس + دلایل رایج آن

تعمیر یخچال زیمنس با تعمیرسرا

صدای زیاد یخچال زیمنس siemens بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود. می توان گفت صدای زیاد یخچال siemens نقطه ضعف یخچال زیمنس به حساب می آید. از طرفی صدای زیاد یخچال می تواند آرامش اهل منزل را بر هم بزند. تعمیرسرا با سابقه طولانی در زمینه تعمیر یخچال قادر است مشکل یخچال شما را در اسرع وقت برطرف سازد.

دلایل ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens

از اصلی ترین دلایل ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens می توان به فن های یخچال، تراز نبودن یخچال، کمپرسور یا موتور و کمبود گاز اشاره کرد.

فن های یخچال: وظیفه فن های یخچال خنک سازی و گردش هوا است. در صورت بروز مشکل در فن ها، صدای زیاد یخچال زیمنس siemens آزار دهنده خواهد بود. برای برطرف کردن این مشکل باید نسبت به تعمیر و یا تعویض فن ها اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که تعمیر فن های یخچال باید توسط تعمیرکاران ماهر و مجرب انجام گیرد. فن های یخچال عبارتند از: فن موتور یا کمپرسور، فن اواپراتور یا یخچال و فن کندانسور.

فن فریزر یخچال

زمانیکه فن قسمت فریزر یخچال دچار مشکل شود سبب ایجاد سروصدا در یخچال خواهد شد. در صورت خرابی قطعات دیفراست این قطعات با یخ های اطراف اواپراتور برخورد می کنند.

در نتیجه صدای نا به هنجاری از یخچال تولید خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید فن را باز کنید. با گریس کاری می توانید عملکرد فن ها را بهبود بخشید. اما در صورت خرابی تیغه های فن باید آن ها را تعویض کرد.

مطالب مرتبط: معرفی عوامل خرابی و تعمیر برد یخچال زیمنس (siemens)

فن موتور یا کمپرسور

کمپرسور و یا موتور یخچال از قطعات اصلی یخچال زیمنس است. زمانیکه این قطعه از یخچال مشکل پیدا کند باعث ایجاد سر وصدا در یخچال خواهد شد. در مواقعی که موتور یخچال توانایی انتقال گاز با فشار بالا به لوله های کندانسور را نداشته باشد سبب ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens می شود.

به طور کلی در سه حالت (صدا از خود موتور، صدا از پیچ های نگه دارنده موتور و مشکل در رله استارت) صدا از موتور یخچال شنیده می شود. اما باید بدانید که تعمیر موتور یخچال هزینه بر است.

توصیه می کنیم در صورت بروز این یخچال موتور یخچال را عوض کنید. در اینجا سه حالت ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens را در اثر مشکل در موتور باهم بررسی می کنیم.

صدا از خود موتور باشد

عمر مفید موتور یخچال ۱۰ سال است. البته بسته به برند موتور یا کمپرسور عمر مفید موتور یخچال می تواند متغیر  باشد. زمانیکه صدای زیاد یخچال زیمنس siemens از داخل موتور باشد باید آن را تعویض کرد.

صدا از پیچ های نگه دارنده موتور

کمپرسور یخچال توسط پیچ هایی بر روی بدنه یخچال سفت می شود. در صورت شکسته شدن هر کدام از پیچ ها و یا سست شدن آن ها لرزش و صدای آزار دهنده ای از پشت یخچال شنیده خواهد شد.

مشکل در رله استارت

زمانیکه رله استارت نتواند سیم پیچ ها را به یکدیگر متصل کند صدای تق تق مانندی از یخچال شنیده می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید رله استارت موتور را تعویض کنید.

تراز نبودن یخچال

تراز نبودن یخچال یکی از عوامل موثر در ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens است. زیرا کمپرسور یخچال حالت لرزش می گیرد و بدنه یخچال را به لرزه می اندازد که سر وصدا ایجاد خواهد کرد.

برای برطرف کردن این مشکل از تراز و یا لیوان آب استفاده کنید. برای این کار لیوان را ۷۰ درصد پر از آب کنید و روی یخچال قرار دهید.  باید سطح آب قرار گرفته بر روی یخچال صاف باشد.

کمبود گاز یخچال

کمبود گاز در یخچال سبب ایجاد شرشر آب داخل یخچال و ایجاد صدا در یخچال خواهد شد. کمبود گاز سبب کم شدن سرمای یخچال می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید موتور یخچال را با گاز شارژ کرد. شما می توانید با تعمیرسرا مشکلات یخچال خود را به خوبی و با کمترین هزینه برطرف سازید.

همچنین  اگر صدای یخچال شبیه صدای گرد و غبار در داخل یک لوله آهنی  و یا شبیه صدای باد باشد مشکل مربوط به گاز یخچال می باشد. فرسوده شدن لوله های کندانسور وگیر کردن چیزی داخل لوله ها گاز را به داخل کندانسور و موتور یخچال منتقل می کند و باعث ایجاد صدای زیاد یخچال زیمنس siemens خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید مسیر گاز را شستشو دهید و یخچال را مجددا شارژ گاز کنید.

مطالب مرتبط: دلایل خرابی و تعمیر درب یخچال زیمنس siemens

صدای یخساز یخچال

در یخچال هایی که یخساز دارند در اثر بروز مشکل در یخساز صدای آزار دهنده ای از آن شنیده خواهد شد. بهتر است بدانید که صدای یخساز به دلیل خرابی در موتور و یا اهرم اتفاق می افتد. برای برطرف کردن مشکل می توانید از تعمیرسرا کمک بگیرید.

فن کندانسور

وظیفه کندانسور خنک سازی گاز یخچال است. کندانسور شبکه لوله های مشکی رنگ در پشت یخچال می باشد. در صورت خراب شدن فن کندانسور صدای آزار دهنده ای از یخچال به گوش خواهد رسید. برای برطرف کردن این مشکل باید فن را عوض کرد.

حالت دیفراست

زمانیکه یخچال روی حالت دیفراست باشد صدای شکستن یخ ها یا صدای شرشر آب شنیده می شود. زیرا المنت یا هیتر روشن شده است. صدای شنیده شده صدای المنت یا هیتر می باشد که یخ های اواپرتور را آب می کند. موقع شنیدن این صدا نیازی به نگران شدن نیست. زیرا در طی ۲۴ ساعت یک یا دوبار این اتفاق پیش می آید. اما اگر صدای شنیده شده از یخچال آزار دهنده باشد باید مشکل را برطرف کنید.

صدای زیاد و آزار دهنده یخچال

همه خانواده ها با مشکل صدای زیاد یخچال آشنایی دارند. برای برقراری آرامش در منزل بهتر است در اسرع وقت مشکل یخچال را با تعمیرکاران مجرب تعمیرسرا برطرف سازید. از آنجاییکه مشتریان برای تهیه یخچال قیمت هنگفتی پرداخت می کنند در صورت بروز هر گونه مشکل باید آن را به دست متخصصین مجرب بسپارند.

صدای زیاد یخچال زیمنس siemens باید توسط تعمیرکاران مجرب تعمیرسرا برطرف شود. در صورتیکه یخچال توسط تعمیرکار نامتخصص تعمیر شود مشکلات یخچال را دوچندان خواهد کرد.

بنابراین سپردن یخچال زیمنس به دست تعمیرکاران ماهر امری واجب و ضروری است. تعمیرسرا با دارا بودن کادر مجرب آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز خود می باشد. تعمیرسرا با تعمیر در محل می تواند مشکل یخچال زیمنس شما را در اسرع وقت برطرف سازد. همچنین ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب سبب جلب رضایت مشتریان تعمیرسرا شده است.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر