یکسره کار کردن یخچال فریجیدر +راه‌کارهای عملی

تعمیرسرا ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با به کارگیری تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال در ابتدا مشکل یکسره کار کردن یخچال فریجیدر را پیدا و سپس اقدام به تعمیر یخچال فریجیدر  شما عزیزان در سریع ترین زمان و با مناسبترین قیمت میکند. در این مقاله به یکی از پرسش های شما در زمینه یکسره کار کردن یخچال فریجیدر مختلف میپردازیم، با ما همراه باشید.

شما میتوانید با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید!
 

توضیحاتی مختصر در رابطه با یخچال فریزر فریجیدر

یخچال‌های متنوعی در سراسر جهان تولید و طراحی می‌شوند و سرانجام وارد بازار جهانی می‌شوند. یکی از این شرکت‌ها، فریجیدر می‌باشد. یک شرکت معروف و پرفروش که پیشتاز در عرصه تولید و فروش یخچال و لوازم‌خانگی است. یخچال‌های تولیدشده توسط این شرکت نیز به این اسم شناخته می‌شوند. شهرت جهانی فریجیدر در همان ابتدای شروع به اوج خود رسید و تاکنون در سرتاسر جهان به محبوبیت خاصی رسیده است. تولیدات باکیفیت، شیوه نو در تولید، طراحی منحصربه‌فرد و استفاده از تکلونوژی روز دنیا دلایل محبوبیت فریجیدر می‌باشند. سال ۱۹۱۶ فریجیدر تاسیس شد و با بیش از یک قرن تجربه، ساخت لوازم‌خانگی تبدیل به حرفه‌ای تخصصی برای این کمپانی شده است.

یخچال فریجیدر

تولید حرفه‌ای = تعمیر حرفه‌ای

تولید حرفه‌ای این شرکت و شیوه تخصصی در طراحی و تولید باعث شده است که برای تعمیر وسایل تولیدشده در این کمپانی نیاز به متخصصان خود این کمپانی داشته باشید. به همین علت این شرکت تعداد بالایی افراد دوره‌دیده تعلیم داده است. عیب‌یابی و تعمیر یخچال‌های فریجیدر یک امر کاملاً تخصصی است. فرد تعمیرکار باید به‌خوبی با شیوه تعمیر و خود وسیله، آشنایی داشته باشد. تجربه و مهارت این‌چنین باعث می‌شود، تعمیر وسیله خانگی شما در بهترین صورت ممکن انجام شود. البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که شرکت فریجیدر برای سهولت مشتریان خود، سیستم تعمیر در خانه راه انداخته است و این متخصصان را به منازل مشتریان خود می‌فرستد.

نوع تعمیر یخچال فریجیدر خاص است و هر انسان فنی نباید اقدام به تعمیر آن کند. برای تعمیر این وسیله باید از تعمیرکاران متخصص و دوره‌دیده شرکت‌های معتبر استفاده شود. عیب‌یابی یخچال کار بسیار سختی است و لازمه عیب‌یابی یک یخچال فریجیدر، شناخت انواع مدل‌های یخچال فریجیدر و تمامی قسمت‌های آن‌ها به‌طور تخصصی است.

مطالب مرتبط: چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟ راهکار برای تمامی یخچال‌ها

علت اتومات نشدن یخچال فریجیدر

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برای استفاده‌کنندگان رخ می‌دهد، یکسره کار کردن یخچال فریجیدر می‌باشد. این یک مشکل بسیار مهم است که ممکن است برای هر یخچالی اتفاق بیافتد. یکسره کار کردن یخچال فریجیدر یا به‌عبارت‌دیگر اتومات نشدن این وسیله به این معنی است که مشکل اساسی در ساختار و قطعات این وسیله به وجود آمده است.

اتومات نشدن یخچال نتیجه سوختن قطعات اصلی و فرعی یخچال است. هر مشکلی در قطعات یخچال می‌تواند به سیستم اتومات کردن یخچال آسیب برساند. به همین علت است که عیب‌یابی این وسیله کار تخصصی است و هر انسان فنی نمی‌تواند ادعای تعمیر کردن آن را داشته باشد. گاهی اوقات تمام قطعات سالم هستند و باز هم یخچال خاموش نمی‌شود و حالت اتومات خود را حفظ نمی‌کند. به نظر شما مشکل چیست؟ چرا باوجود سالم بودن قطعات یخچال هنوز یکسره کار می‌کند؟

جواب آن ساده است. یخچال سنسورهای دمایی دارد و تا زمانی که گرمی در یخچال حفظ شود این مشکل حل نخواهد شد. ممکن است داخل یخچال سرد باشد اما بازهم یخچال اتومات نشود. در این صورت باید یخچال را از محل‌هایی که نور به آن می‌تابد دور کنید و دمای محیط اطراف یخچال را پایین بیاورید.

 علت اتومات نشدن یخچال فریجیدر

کندانسور یخچال فریجیدر

یکی از این دلایل همان‌طور که عنوان شد گرم بودن محیط اطراف یخچال است. در این صورت باید از تابش نور به یخچال جلوگیری کنید و دمای محیط را کاهش دهید؛ اما فقط این علت اتومات نکردن یخچال فریجیدر نیست. خیلی از قطعات در یخچال وجود دارند که ممکن است سالم باشند اما به دلیل موانعی نتوانند، وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهند.

برای مثال کندانسور یکی از قطعات مهم یخچال است که وظیفه مهمی در تعادل یخچال بر عهده دارند و چنانچه درست کار نکند، عمل اتومات به‌خوبی انجام نخواهد شد. کندانسور یا همان میله‌های پیچ‌وتاب پشت یخچال به علت بیرون ماندن از ساختار یخچال در معرض گردوغبار قرار می‌گیرد. گردوغبار چنانچه زیاد شود این قسمت از یخچال از کار خواهد افتاد و عمل اتومات شدن یخچال متوقف خواهد شد. سعی کنید چند وقت یک‌بار این قسمت را به‌خوبی تمیز کنید.

مطالب مرتبط: معرفی ارور یخچال فریجیدر و ارور ساید بای ساید و راه های برطرف کردن ارورها

هیتر و تایمر یخچال

هیتر دیفراست قسمتی از یخچال است که وظیفه مهمی را بر عهده دارد. این قسمت از یخچال، آب‌کردن برفک‌های روی لوله اپراتور یخچال را در طول روشن بودن یخچال بر عهده می‌گیرد. اگر این قسمت به‌درستی کار نکند، برفک یخچال و لوله‌های اپراتور را در بر خواهد گرفت و عمل خاموش شدن یخچال انجام نخواهد گرفت. تعویض یا تعمیر کردن هیتر توسط متخصصان این رشته انجام می‌شود و کار تخصصی است.

تایمر یک وسیله‌ای از یخچال است که زمان خاموش کردن یخچال‌ها را مشخص می‌کند. زمانی که این قسمت به‌درستی کار نکند مشکل یکسره کار کردن یخچال فریجیدر پیش خواهد آمد. چنانچه این قسمت از یخچال دچار مشکل شود، باید قطعات آن را عوض کرد و بهتر است از طریق خود شرکت توزیع‌کننده این عمل صورت گیرد.

 علت اتومات نشدن یخچال فریجیدر

ترموستات فریجیدر

بررسی دمای داخلی یخچال و تنظیم آن به کمک قسمت‌های مختلفی از یخچال صورت می‌گیرد. خیلی از این قسمت‌ها به‌صورت انفرادی این عمل را انجام می‌دهند؛ اما ترموستات قسمتی از یخچال است که بعدازاینکه همه قسمت‌های یخچال کار خود را انجام دادند، شروع می‌کند به بررسی هوای داخل یخچال و مقایسه مقدار دما با دمای ثبت‌شده در دستگاه تنظیم دما و اینکه یخچال باید چقدر کار کند.

اگر ترموستات دچار نقص شود، طبیعی است که مقایسه بین دمای واقعی یخچال و دمای ثبت‌شده توسط دستگاه تایمر به‌درستی انجام نخواهد شد و عمل اتومات شدن یخچال به‌درستی انجام نخواهد شد. البته ممکن است یخچال خاموش شود، اما در حالتی که هنوز به دمای ایدئال ما نرسیده است. درنتیجه علت اتومات نکردن یخچال فریجیدر این هم می‌تواند باشد. ترموستات علاوه بر این دستورات زیادی به قطعات مختلف یخچال می‌دهد. برای مثال در زمان درست به هیتر دستور می‌دهد از برفک گرفتن لوله‌های اپراتور جلوگیری کند.

خراب بودن لاستیک درب یخچال فریجیدر

عوامل زیادی تنظیم‌کننده جریان هوای سرد داخل یخچال هستند. قطعات مختلفی با نوع کارایی خاص شان از گرم شدن داخل یخچال جلوگیری می‌کنند. لاستیک دور در یخچال با حالت منعطفی که دارد و همچنین چسبندگی خاص خودش از ورود هوای بیرون به درون جلوگیری می‌کند. در این صورت هوای سرد دیگر گرم نخواهد شد و یخچال به فشار نخواهد افتاد و عمل سرد کردن به‌درستی انجام خواهد شد. با درست انجام شدن این عمل، دمای یخچال با دمای ثبت‌شده در دستگاه تنظیم دما برابر خواهد شد و یخچال خودبه‌خود خاموش خواهد شد که درنتیجه می‌گوییم، یخچال اتومات است. چنانچه این لاستیک دچار ترک یا پارگی شود، خیلی سریع اقدام به تعویض آن کنید؛ زیرا در این صورت با تعویض یک قطعه خیلی کوچک از مشکل بزرگی جلوگیری کرده‌اید. اهمیت تعمیر زودهنگام این است که درنتیجه گرم شدن یخچال موتور یخچال به فشار خواهد افتاد.

موتور، قلب یخچال

علت اتومات نکردن یخچال فریجیدر ممکن است موارد بسیاری باشند. این موارد ممکن است فنی یا غیر فنی باشند؛ اما مهم‌ترین علت اتومات نکردن یخچال فریجیدر ممکن است موتور باشد. موتور قلب یخچال است و در صورت درست کار نکردن این قسمت از یخچال، درواقع بهتر است بگوییم یخچال کار نخواهد کرد. موتور یخچال باید چند ماه یک‌بار تمیز شود و سالی یک‌بار سرویس شود. در این صورت شما عمر کاری موتور یخچال را تضمین کرده‌اید و از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری خواهد کرد. موتور یخچال در بازه زمانی طولانی‌مدت، دچار غبار گرفتگی می‌شود و این موفقیت عمل موتور را پایین می‌آورد.

مطالب مرتبط: قیمت موتور یخچال سال ۹۹ +قیمت موتور تمامی برندها

 خراب بودن لاستیک درب یخچال فریجیدر

مشکلات عام یخچال‌های فریجیدر

سروصدای زیاد یخچال فریجیدر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات یخچال‌ها می‌باشد. صداهای کم‌وزیاد موتور و سایر قسمت‌های یخچال ارتباطی هم با اتومات نشدن یخچال دارد. به‌بیان‌دیگر علت خاموش نشدن یخچال فریجیدر و سروصداها می‌تواند یکی باشد. برای مثال موتور قسمتی از یخچال است که اگر دچار آسیب‌دیدگی شود، صدای آن اذیت کننده خواهد بود و از طرف دیگر موتور وقتی آسیب ببیند سرد شدن انجام نخواهد شد و یخچال یکسره کار خواهد کرد. کندانسور هم‌زمانی که دچار نقص می‌شود، همچنین حالتی پیش خواهد آمد. حتی ترموستات هم از این ماجرا مستثنا نمی‌باشد.

ارورهای مربوط به یخچال فریجیدر یکی دیگر از مشکلات این یخچال‌ها می‌باشند. البته این مورد در تعداد کمی می‌تواند علت خاموش نشدن یخچال فریجیدر با این ارور ها یک منشا داشته باشد. این مورد در یخچال‌های ساید بای ساید بیشتر اتفاق می‌افتد. یخچال‌های ساید بای ساید برای مشکلات و نقایص شان یک سری ارور مخصوص دارند. این ارور ها در مواردی درنهایت خبر از یکسره کار کردن یخچال می‌دهند. رفع این ارور ها نیاز به علم و تخصص خاص خود را دارد و به‌راحتی نمی‌توان آن‌ها را تعمیر کرد.

هشدارهای مهم در استفاده از یخچال فریجیدر

برای اولین نکته باید تأکید کنیم که سعی کنید برای تعمیر یک قطعه از یخچال خود از افراد دوره‌دیده شرکت توزیع‌کننده استفاده کنید. شما با این‌چنینی کاری تعمیر و گارانتی وسیله خود را تضمین بخشیده‌اید و علاوه بر آن کار را به متخصص سپرده‌اید.

نکته دوم و خیلی مهم این است که استفاده از یخچال خیلی مهم‌تر از تعمیر آن است. شاید بهتر است بدانید دلیل خیلی از مشکلات یکسره کار کردن یخچال فریجیدر، استفاده نادرست استفاده‌کنندگان است. پس قبل از استفاده، دفترچه مخصوص و راهنما را به‌خوبی مطالعه کنید.

تمیز کردن قسمت‌های مختلف یخچال در ماندگاری و عملکرد آن تأثیر مثبتی دارد و عمر کاری یخچال را افزایش می‌دهد. سعی کنید یک بازه زمانی ثابت را در نظر بگیرید. قبل از تمیز کردن یخچال، آن را از برق بکشید تا موتور آن خاموش شود و چند دقیقه صبر کنید، سپس اقدام به تمیز کردن آن کنید.

مکان نگه‌داری یخچال خیلی مهم است. تراز بودن مکان قرار گرفتن یخچال در عملکرد آن و عدم یکسره کار کردن یخچال فریجیدر بسیار مؤثر است. دمای محیطی که یخچال در آن قرار می‌گیرد بسیار مهم است.

در هنگام باز کردن درب یخچال سعی کنید زمان کوتاهی درب آن را باز نگه دارید و همچنین از بسته شدن درب یخچال مطمئن شوید. چنانچه پلاستیک درب شل شده باشد، سریعاً آن را تعویض کنید. دلیل این امر آن است که دیگر هوای گرم به داخل یخچال وارد نخواهد شد و سایر قطعات به فشار نخواهند افتاد و یکسره کار کردن یخچال فریجیدر هم رفع خواهد شد.

مطالب مرتبط: علت خاموش نشدن یخچال چیست؟ راه کارهای عملی

علت خاموش نشدن یخچال فریجیدر

چند مشکل جانبی دیگر در یخچال فریجیدر

عدم فعالیت سابق موتور یخچال و ازکارافتادن فن یخچال فریجیدر یک مشکل خیلی بزرگ است. درصورتی‌که به هر دلیلی فن‌های یخچال از کار بیافتند، هوای گرم در عرض مدت کوتاهی موجب فاسدشدن مواد غذایی خواهد شد. فن‌ها تصفیه‌کننده هوای داخل یخچال و خنک کردن آن هستند به همین دلیل تأثیر بسیاری در روند سرد کردن یخچال دارند. سعی کنید فن‌ها را هم چند وقت یک‌بار تمیز کنید زیرا با این کار از پخش شدن بوی نامطبوع در یخچال نیز جلوگیری کرده‌اید.

خراب بودن جایخی یک مشکل خیلی مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد. جایخی معمولاً در قسمت بالایی یخچال قرار دارد و همین باعث می‌شود چنانچه دچار نواقص شود، موجب یخ‌زدگی مواد غذایی پایین می‌شود. موضوع مهم‌تر این است که در صورت خرابی جایخی هوای سرد با هوای پایین قاطی خواهد شد و موتور برای سرد کردن قسمت جایخی به فشار می‌افتد. در این صورت، یکسره کار کردن یخچال فریجیدر را خواهیم داشت.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

نتیجه

یخچال‌های فریجیدر توسط شرکتی با این نام طراحی و تولید می‌شوند. گاهی اوقات این یخچال‌ها دچار مشکلی به نام یکسره کار کردن یخچال فریجیدر می‌شوند. این مشکل می‌تواند دلایل فنی و غیر فنی بسیاری داشته باشد. نوع استفاده و روش نگه‌داری تأثیر بسیار زیادی در حل این مشکل دارد. اگر مشکل فنی باشد با عیب‌یابی درست می‌توان به‌راحتی حل کرد. دلایل فنی این مشکل می‌تواند به علت خرابی موتور، ترموستات، هیتر و … باشد. اما از دلایل غیر فنی آن می‌توان با کمی دقت در استفاده از این محصول توسط استفاده‌کننده، قبل از به وجود آمدن مشکل، پیشگیری نمود. اما بعد از به وجود آمدن مشکل، در تعمیر این وسیله باید بسیار دقت نمود و از متخصصان و تعمیرکاران ماهر کمک گرفت. برای حل بسیاری از این مشکلات از دفترچه راهنمای این وسیله می‌توانید استفاده کنید.

تعمیرسرا ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با استفاده از بهترین متخصصان آماده ارائه خدمات تعمیر انواع لوازم خانگی با بهترین قیمت و سریعترین زمان به شما عزیزان است. شما میتوانید درخواست اینترنتی خود را با استفاده از فرم الکترونیکی سایت تنها با چند کلیک ثبت کنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

۶۲۹۴۱ – ۰۲۱

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

فرم ارسال نظر