طرز کار لباسشویی ال جی + دستورالعمل

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با تعمیرسرا

شک نداشته باشید که یکی از بهترین و برترین اختراعات و ابداعات بشر، ساخت و تولید ماشین لباسشویی بوده است، وسیله‌ای که زحمت یک کار پرمشقت را از روی دوش انسان برداشت و رفته‌رفته به جایی رسید که از یک وسیله برای شستشوی ساده به وسیله‌ای مجهز و مدرن برای شستشو و آبکشی همراه با انواع آپشن‌های مختلف تبدیل شد. طرز کار لباسشویی ال جی را در این مقاله بررسی کرده ایم.

در میان تمامی برندهای معتبر، ماشین لباسشویی ال جی از اعتبار و قابلیت های بسیار بالایی برخوردار است که همین موضوع آن را به عنوان پیشتاز در عرصه ماشین‌های لباسشویی بدل کرده است.

در این مقاله شما با برنامه شستشوی لباسشویی ال جی، طرز کار لباسشویی ال جی، راهنمای کار با لباسشویی ال جی، چگونگی  تعمیر لباسشویی ال جی و همچنین مزایای استفاده از یک سایت معتبر برای تعمیر لباسشویی ال جی به نام tamirsara.com آشنا می شوید و اطلاعات بسیار مفیدی را درباره لباسشویی ال جی کسب می‌کنید.

طرز کار لباسشویی ال جی

در کنار شستشو و آبکشی و تمامی مزایایی که لباسشویی ال جی دارد، یکی از محسنات آن، طرز کار لباسشویی ال جی است و این روشی بسیار آسان و به یادماندنی دارد، به نحوی که شما با فشار دادن یک یا چند دکمه، از کارکردهای مختلف لباسشویی ال جی بهره می‌برید.

ماشین لباسشویی ال جی دارای مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلفی نظیر ۶، ۷، ۸، ۹ و ۵/۱۰ کیلوگرمی است و شباهت میان مدل‌های مختلف باعث می‌شود که شما درصورت یادگیری طرز کار لباسشویی ال جی، نحوه کارکرد تمامی مدل‌های ال جی را هم یاد بگیرید.

ابتدا باید متذکر شد که چرا یادگیری طرز کار لباسشویی ال‌جی اهمیت دارد. نخستین علت آن این است که شما بتوانید از تمامی کارکردها و ظرفیت‌های این لباسشویی بهره ببرید.

علت دوم هم این که ناآگاهی شما در این‌باره ممکن است باعث آسیب دیدن برخی از متریال از جمله لباس‌های ظریف با جنس‌های اعلا و گران‌قیمت شود. علت سوم هم این که تحمیل بار اضافی و سنگین به ماشین لباسشویی نه‌تنها باعث بروز مشکل در عملکرد این لباسشویی می‌شود، بلکه ممکن است خرابی آن را به همراه داشته باشد و شما را وارد پروسه تعمیر لباسشویی ال جی کند.

مطالب مرتبط: علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی + آپدیت ۹۹

راهنمای کار با لباسشویی ال‌ جی

برای کار کردن با این ماشین لباسشویی شما به یک راهنمای کار با لباسشویی ال جی نیاز دارید تا گام به گام شما را راهنمایی و هدایت کند. این همان چیزی است که در ادامه با هم مرور می‌کنیم.

با توجه به ظرفیت لباسشویی که از شش تا ده و نیم کیلوگرم را شامل می‌شود، لباس‌ها را داخل ماشین قرار دهید و سپس در ماشین را ببندید.

در محفظه ویژه پودر یا همان جاپودری، به اندازه لازم پودر لباسشویی یا مایع و قرص شستشو بریزید. این امکان وجود دارد که مایع لباسشویی را در دیگ ماشین بریزید و اگر قصد دارید که شستشو را چند بار تکرار کنید، پس حتما بخش‌های کوچکتر جاپودری را هم پر کنید.

اگر نیاز به استفاده از مایع نرم‌کننده است، قسمت مخصوص این مایع را هم پر کنید.

اکنون نوبت روشن کردن ماشین لباسشویی ال جی است، کاری که با زدن دکمه POWER شکل می‌گیرد.

حالا برنامه مناسب شستشوی ماشین را انتخاب کنید. این کار باید بر اساس نوع و جنس البسه و همچنین میزان کثیف بودن آنها صورت می‌گیرد. همچنین می‌توانید از سایر تنظیمات ماشین لباسشویی استفاده کنید؛ نظیر آبکشی اضافی و خشک کن.

با زدن دکمه START یا شروع، شستشوی اتوماتیک آغاز می‌شود. دقت داشته باشید که درب ماشین لباسشویی در تمامی پروسه شستشو قفل است و فقط در پایان باز می‌شود. البته پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امکان اضافه کردن لباس به دیگ ماشین در جریان شستشو هم فراهم شود.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

معرفی برنامه شستشوی لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی دارای برنامه های متعدد و متنوعی است و شما در این بخش با انواع برنامه شستشوی لباسشویی ال جی آشنا می‌شوید. شاید برایتان جالب باشد که ۲۰ نوع برنامه در ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد و اکنون شما به راحتی انواع برنامه شستشوی لباسشویی ال جی را آموزش خواهید دید.

برنامه شستشوی پنبه‌ای (Cotton)

این برنامه مناسب لباس‌های رنگی مانند پیراهن، لباس شب و پیژامه و همچنین لباس‌های کتان سفید نسبتا کثیف مانند لباس زیر است و دمای مناسب برای آن ۶۰ درجه سانتی‌گراد تا ۹۵ درجه سانتی‌گراد تعیین شده است. با توجه به حرکات متفاوت دیگ ماشین، این برنامه عملکرد بهتر ماشین لباسشویی را به همراه دارد.

برنامه شستشوی پنبه‌ای کم‌مصرف (Cotton Eco)

این برنامه تقریبا مشابه برنامه پنبه‌ای است و دمای مناسب آن نیز ۴۰ درجه سانتی‌گراد تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد تعیین شده و در برخی مدل‌های ماشین لباسشویی با نشانcotton+  مشخص شده است. ویژگی این مدل شسشتو، مصرف حداقل انرژی است.

برنامه شستشوری ترکیبی(Mix)

با این برنامه همه نوع لباس را می‌توان شست؛ به‌جز لباس های خاص نظیر لباس‌های ابریشمی، ظریف، ورزشی، تیره، پشمی، پردار و همچنین پرده‌ها. دمای مناسب برای برنامه شستشوی ترکیبی ۴۰ درجه سانتی‌گراد است و تمامی لباس‌ها را می‌توان همزمان در دیگ ماشین قرار داد.

برنامه شستشوی ضدچروک (Easy Care)

یک برنامه کارآمد ویژه البسه با جنس پلی‌آمید، اکرلیک و پلی‌استر در دمای مناسب ۴۰ درجه سانتی‌گراد تا ۶۰ درجه که پیشنهاد می‌شود از آن برای شستشوی پیراهن‌های پر مصرف روزانه استفاده کنید، به ویژه آنکه نیاز به اتو کردن هم نداشته باشند.

مطالب مرتبط: آموزش طرز استفاده، معنی کلمات، کاربرد دکمه ها و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش

برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care)

براس شستشوی لباس‌هایی که به‌طور مستقیم با پوست در تماس هستند، نظیر لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا، از این برنامه شستشو استفاده کنید چون این برنامه باعث حذف موثر مواد شوینده از روی لباس می‌شود. دمای مناسب برای آن ۴۰ درجه سانتی‌گراد تا ۶۰ درجه است.

برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care)

وقتی لباس بچه نسبتا کثیف شده و همچنین برای حذف لکه‌های چربی و آبکشی بهتر اقلام بزرگتر و حجیم‌تر نظیر روکش لحاف و متکا، بهتر است از این برنامه بهره ببرید. دمای مناسب این برنامه ۶۰ درجه سانتی گراد تا ۹۵ درجه است.

برنامه شستشوی پر(Duvet)

هنگام شستن متعلقات رختخواب نظیر بالش، پتو و روکش مبلمان، استفاده از این برنامه پیشنهاد داده می‌شود. همچنین این برنامه برای شستشوی پتو، لحاف و… مناسب است. دمای مناسب آن نیز ۴۰ درجه سانتی‌گراد تعیین شده است.

برنامه شستشوی لباس ورزشی(Sports Wear)

اگر قصد شستشوی لباس‌های ورزش یا کفش کتانی را دارید، این بهترین برنامه برای چنین شستشویی است. دمای مناسب برای این برنامه۴۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه شستشوی بهداشتی(Hygiene)

بک برنامه عالی برای شستشوی لباس‌های پنبه‌ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی و لباس کودکان که دمای مناسب برای آن ۶۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه شستشوی پشمی(Wool)

از این برنامه برای شستشوی لباس‌های پشمی استفاده می‌شود. دقت داشته باشید هنگام استفاده از این برنامه، حتما از مواد شوینده مخصوی لباس‌های پشمی بهره ببرید، آن هم در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد.

برنامه شستشوی ظریف(Delicate)

نام دیگر این برنامه gentle care است و ویژه لباس‌های ظریفی مانند بلوزهای ظریف که ممکن است خیلی راحت هنگام شستشو خراب شوند، استفاده می‌شود، آن هم در دمای ۳۰ درجه سانتی گراد.

برنامه شستشوی ۶۰ دقیقه ای(Intensive 60)

یک برنامه جالب خودکار برای شستشو با حداقل مصرف انرژی ویژه لباس‌های پنبه‌ای و ترکیبی در دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد.

برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه‌ای(Quick 30)

وقتی لباس‌های رنگی شما تقریبا کثیف هستند و به یک شستشوی خودکار و سریع ویژه حجم کم لباس نیاز دارید، باید از این برنامه در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد استفاده کنید.

برنامه شستشوی مستقیم کم‌حجم(Direct Wear)

برای لباس‌های پنبه‌ای، پلی‌استر و بلوز در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد و حداکثر ۳ تا ۴ تکه لباس که طی ۸۰ دقیقه آنها را می‌شوید و خشک می‌کند.

برنامه آبکشی+خشک‌کن(Rinse+Spin)

ویژه لباس‌های عادی و آن‌هایی که فقط به آبکشی نیاز دارند یا افزودن آبکشی به لباس‌هایی که برای شستشوی آنها نرم‌کننده به کار رفته است.

برنامه شستشوی بی‌صدا(Silent Wash)

برنامه‌ای با حداقل انرژی و ارتعاش و همچنین صرف برق، ویژه لباس‌های پنبه‌ای ترکیبی، پلی‌استر ترکیبی و … در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد.

لکه‌بری(Stain Care)

برای لباس‌هایی با پارچه مخلوط و غیرظریف در دمای ۴۰ درجه به منظور پاک کردن لکه‌های نوشیدنی، قهوه و آبمیوه و حتی ناشی از ریختن خاک به نحوی که شستشو مرحله به مرحله زیادتر می‌شود.

لباس‌های مشکی(Dark Wash)

ویژه لباس‌های تیره در دمای ۲۰ درجه که مانع از تغییر رنگ لباس می‌شود. این برنامه همچنین برای لباس‌هایی که احتمال سفید شدن دارند، مناسب است.

موارد رختخواب(Bedding)

مانند برنامه “پر” یا Duvet که گاهی bedcover هم نامیده می‌شود و ویژه روتختی، ملحفه، رولحافی و غیره است. بهتر است فقط یک کالا آن هم با وزن زیر دو کیلوگرم را با این برنامه بشویید.

دانلود شده(Download Cycle)

یک برنامه پیش‌فرض روی برنامه آبکشی+ خشک‌کن Rinse+Spin  وقتی هیچ برنام‌ای را دانلود نکرده‌اید.

برای تعمیرات ال جی می توانید از تعمیر سرا کمک بگیرید.

مدل های مختلف ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر لباسشویی ال جی

بهترین کار برای تعمیر لباسشویی ال جی آن است که ابتدا به بخش عیب‌یابی در دفترچه راهنمای آن بروید و اطلاعات لازم را کسب کنید، شاید هم خودتان بتوانید آن را تعمیر کنید.

در غیر این صورت، برای تعمیر لباسشویی ال جی به صفحه تعمیر لباسشویی ال جی بروید یا با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. در این راستا، مراجعه به سایت tamirsara.com هم اطلاعات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد و تعمیرکاران مناسبی را به شما معرفی می‌کند، شرکتی که ارائه‌دهنده خدمات کامل و تعمیر انواع لازم خانگی در تمامی مناطق تهران با استفاده از متخصصان مجرب است و بیش از ۴۰ سال سابقه کار تخصصی در حوزه راه‌اندازی و تعمیر یخچال دارد.

طرز کار لباسشویی ال جی + دکمه ها

اکنون وقت آن فرا رسیده است که سری به دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی بزنیم تا بیشتر با معنی کلمات نوشته یا حک شده روی لباسشویی ال جی آشنا بشویم:

دکمه Power  :برای روشن و خاموش کردن

دکمه Start/Pause برای شروع یا توقف

دکمه Crease Care به معنای ضد چین و چروک

دکمه Medic Rinse به معنای شستشوی بهداشتی

دکمه Temp برای انتخاب دما

دکمه +Rinse یا آبکشی اضافی

دکمه Add Item برای افزودن لباس

دکمه Favorite program برای تنظیم برنامه دلخواه

دکمه Child Lock به معنای قفل کودک

Display یا صفحه نمایش

Program Knob یا ولوم برنامه‌ها

 Options یا تنظیمات دلخواه

Detecting یا تشخیص برای تشخیص میزان لباس‌های موجود در لباسشویی

A یا Pre Wash به معنای پیش‌ شسشتو

B یا Medic Rinse به معنای شستشوی بهداشتی

C یا Favorite   به معنای برنامه دلخواه

D یا Time Delay به معنای تاخیر زمانی

E یا Wash به معنای شستشو

F یا Intensive به معنای تمام قدرت

G یا Turbo Wash به معنای شستشوی سریع

H یا Rinse+hold به معنای شستشو و کث

Turbo Wash به معنای شستشوی سریع

Tub Clean به معنای برنامه شستشوی دیگ لباسشویی

اکنون با اطلاعاتی که از طرز کار لباسشویی ال جی، برنامه شستشوی لباسشویی ال جی، راهمنای کار با لباسشویی ال جی و تعمیر لباسشویی ال جی به دست آورده‌اید و همچنین آشنایی مختصری که با سایت tamirsara.com به دست آورده‌اید، می‌توانید بهتر و بسیار راحت‌تر از قبل با ماشین لباسشویی ال جی کار کنید.

تعمیرسرا مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی

قبل از هرگونه تصمیم برای تعمیر ماشین لباسشویی مشاوران تعمیر لباسشویی تعمیرسرا تماس بگیرید. مهم نیست از چه برند ماشین لباسشویی استفاده میکنید کافیست از طریق تلفن با کارشناسان ما در تماس باشید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر