همه خطاها و ارورهای یخچال فریزر ویرپول +راه‌حل‌ها آپدیت ۲۰۲۰

تعمیرسرا ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با به کارگیری تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال در ابتدا علت ارورهای یخچال فریزر ویرپول را پیدا و سپس اقدام به تعمیر یخچال ویرپول شما عزیزان در سریع ترین زمان و با مناسبترین قیمت میکند. در این مقاله به یکی از معضلات شایع شما عزیزان یعنی ارورهای یخچال فریزر ویرپول میپردازیم، با ما همراه باشید.

شما میتوانید با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید!

اختلالات یا ارورهای یخچال فریزر‌

امروزه تقریباً در تمام خانه‌ها، یخچال فریزر جزء جدایی‌ناپذیر آشپزخانه‌ها به شمار می‌رود؛ اما مانند هر وسیله دیگری، یخچال فریزرها نیز دچار اختلالاتی در عملکرد خود می‌شوند. گاهی این اختلالات به‌راحتی قابل تعمیرند و گاهی نیاز به فرد خبره و متخصص در این اختلالات، امری ضروری محسوب می‌شود. سازندگان یخچال فریزرها پس از مدتی به فکر نوشتن برنامه‌ای جهت تسهیل رفع اختلالات یخچال افتادند. این برنامه به این صورت بود که به شکل مختصر کدی را جهت بررسی یک اختلال به نمایش می‌گذاشت. امروزه این کدها را با نام خطاها و یا ارورهای یخچالی می‌شناسیم.

ارور یخچال به چه معنا است؟

ارورهای یخچالی درواقع یک عبارت حاوی شماره و یا حروف خاصی است که بر روی صفحه‌نمایش یخچال فریزرها نمایش داده می‌شود. هریک از این ارورها معنی متفاوتی داشته و به ما در تشخیص مشکل یخچال کمک می‌کند. به کمک این ارورهای نمایش داده‌شده، ما می‌توانیم مشکل و اختلال ایجادشده در یخچال فریزر خود را رفع کنیم. یخچال فریزرهای مختلف ارورهای متفاوتی دارند. با بررسی دفترچه راهنمای یخچال‌ها می‌توان بسیاری از ارور‌ها را شناسایی کرد. حال می‌خواهیم به بررسی ارور یخچال ساید بای ساید ویرپول بپردازیم.

مطالب مرتبط: قیمت موتور یخچال سال ۹۹ +قیمت موتور تمامی برندها

ارور یخچال ساید بای ساید ویرپول

یخچال ویرپول ازجمله برندهای آمریکایی به‌حساب می‌آید که ارور‌های گسترده‌ای دارد. در اینجا قصد داریم تا به بررسی تک‌تک این ارورها بپردازیم.

لیست ارور یخچال ویرپول تمام مدل‌ها

۱) ارور d یخچال ویرپول:

ارور d در یخچال فریزر ویرپول مربوط به عایق هوا می‌باشد. این ارور نشان می‌دهد که عایق هوا به‌درستی متصل نشده، گیرکرده و یا جداشده است. عایق هوا در یخچال فریزر ویرپول این امکان را فراهم می‌کند که هوای سرد از فریزر به درون یخچال بیاید.

رفع ارور d در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع ارور d در یخچال فریزر ویرپول، باید ابتدا مکان عایق هوای یخچال خود را شناسایی کنید. برای این کار به سراغ دفترچه راهنمای یخچال رفته و پس از یافتن مکان عایق هوا، به بررسی اتصالات آن بپردازید. با این کار به‌احتمال بالا ارور d رفع خواهد شد.

مطالب مرتبط: تمامی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزر ال جی +راه حل

۲) ارور C یخچال ویرپول :

ارور C در یخچال ویرپول به معنی مشکل در سنسور است. این سنسور هم می‌تواند در قسمت فریزر و هم قسمت یخچال باشد.

رفع ارور C در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع ارور C ابتدا ترموستات یخچال را بررسی کنید چون از شایع‌ترین علل خطای مرتبط با سنسور است؛ اما درنهایت بهتر است با نمایندگی ویرپول تماس بگیرید.

ارور c  یخچال ویرپول

۳) ارور CF یخچال ویرپول :

ارور CF در یخچال فریزر ویرپول به این معنا است که ارتباط بین صفحه اصلی یعنی برد اصلی با صفحه‌نمایش قطع‌شده است. دلیل این قطعی ارتباطی می‌تواند مربوط به سیم‌کشی باشد. ازآنجایی‌که مشکلات مربوط به برد اصلی حیاتی محسوب می‌شوند، ارور CF نیازمند بررسی تخصصی است.

مطالب مرتبط: مهم ترین دلایل ارور hrs یخچال جنرال الکتریک + اقدامات لازم

رفع ارور CF در یخچال فریزر ویرپول

همان‌طور که گفته شد ارور CF به برد اصلی مربوط است. درنتیجه بهترین کار این است که دست نگه‌داشته و با تعمیرکاران خبره یخچال تماس بگیرید؛ اما قبل از آن بهتر است یخچال فریزر خود را از برق بکشید.

۴) ارور ۱۸ یا -۸ (F۱۸) یخچال ویرپول :

این ارور مربوط به فریزر است؛ و بر روی صفحه‌نمایش فریزر نمایش داده می‌شود. هنگام مشاهده این ارور باید بدانید که دمای فریزر از حد مناسب پایین‌تر آمده و این امر موجب اختلال در عملکرد مناسب فریزر شما شده است.

رفع ارور ۱۸ یا  در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور باید بدانید که علت آن اکثراً ناشی از مشکل در برق یخچال است. پس ابتدا اطمینان حاصل فرمایید که یخچال شما به‌درستی به پریز برق متصل باشد. هم‌چنین گاهی که یخچال برای مدت طولانی خاموش است، پس از روشن شدن این ارور نمایش داده می‌شود. در این مواقع کافی است تا کلید فریزر را برای چند ثانیه نگه‌دارید تا این ارور از بین برود.

مطالب مرتبط: مهمترین دلایل بوی بد یخچال + راه‌کارهای موثر

۵) ارور E0 یخچال ویرپول :

ارور E0 نشان‌دهنده خرابی یک قطعه درون بخش یخ‌ساز یخچال شما است. وقتی‌که یک قطعه از یک سیستم کار نکند، کل عملکرد آن سیستم از بین می‌رود. لذا در این حالت یخ‌ساز شما به‌درستی کار نمی‌کند. وقتی‌که عملکرد یخ‌ساز دچار مشکل باشد انرژی مصرفی آن افزایش می‌یابد.

ارور E0 یخچال ویرپول

رفع ارور E0 در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور کل یخ‌ساز شما باید بررسی شود. به این صورت که درپوش آن برداشته‌شده و یخ‌ساز کاملاً باز شود. سپس تک‌تک قطعات آن بررسی و مشاهده شود. این کار در حوزه توانایی‌های افرادی نیست که دانش تخصصی در این زمینه ندارند. به همین علت برای رفع این ارور باید با تعمیرکار نمایندگی یخچال خود تماس حاصل فرمایید.

۶) ارور E1 یخچال ویرپول :

ارور E1 در یخچال فریزر ویرپول نشان‌دهنده اختلال در سنسور در بخش یخچال است؛ یعنی یکی از سنسورهای یخچال شما دچار مشکل شده و نیاز به بررسی دارد.

رفع ارور E1 در یخچال فریزر ویرپول

رفع ارورهایی که مرتبط با سنسورها هستند کمی پیچیده است. درنتیجه بهترین کار تماس با نمایندگی و کمک گرفتن از آن‌ها می‌باشد.

 ۷) ارور E2 یخچال ویرپول :

ارور E2 مشابه ارور E1 بوده با این تفاوت که مربوط به بخش فریزر است. اگر سنسور بخش فریزر درست کار نکند، شما متوجه تغییرات دمایی آن نخواهید شد. این مسئله امری مهم در کارکرد فریزر و حتی بخش‌های مهم‌تری مانند دیفراست می‌باشد.

رفع ارور E2 در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور مانند ارور قبلی، بهترین کار تماس با نمایندگی است.

مطالب مرتبط: دلایل عمده خرابی یخچال وایت هاوس+ بهترین راه‌کارها

۸) ارور E3 یخچال ویرپول :

ارور E3 مرتبط با قسمت سنسور دیفراست یخچال می‌باشد. سنسور دیفراست یخچال به ما کمک می‌کند تا دمای دیفراست را در محدوده مناسب حفظ کنیم. هنگامی‌که سنسور دیفراست یخچال آسیب ببیند دمای آن در محدوده مناسب قرار نخواهد گرفت. در این مواقع یخچال ما به‌درستی خنک نمی‌شود و باعث ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد.

رفع ارور E3 در یخچال فریزر ویرپول

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد ارورهای مرتبط با سنسورهای یخچال ارورهای پیچیده‌تری هستند لذا برای رفع آن‌ها بهترین کار این است که دست نگه‌داشته و با نمایندگی‌های یخچال خود تماس حاصل فرمایید تا متحمل ضرر مالی نشوید.

مطالب مرتبط: ۱۰ مورد از مهم‌ترین خرابی‌های یخچال فریزر سامسونگ

۹) ارور E4 یخچال ویرپول :

ارور E4 یخچال فریزر ویرپول بسیار شبیه به ارور E3 می‌باشد؛ یعنی این ارور نیز مرتبط با سنسور دیفراست یخچال است. پس در صورت مشاهده این ارور باید بدانید که یخچال شما به‌درستی خنک نمی‌شود و ممکن است مواد غذایی شما فاسد شود.

رفع ارور E4 در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور نیز بهتر است با نمایندگی یخچال خود تماس حاصل فرمایید.

 رفع ارور E4 در یخچال فریزر ویرپول

۱۰) ارور E5 یخچال ویرپول :

این ارور نیز مشابه دو ارور قبلی می‌باشد ولی مرتبط با سنسور فریزر است. به این معنا که سنسور دیفراست فریزر یخچال شما دچار مشکل شده و فریزر به‌درستی خنک نمی‌شود. این ارور به‌این‌علت که مرتبط با بخش فریزر است مهم تلقی می‌شود.

رفع ارور E5 در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور دو کار می‌توان انجام داد. اول اینکه مانند قبل دست نگه‌داشته و به‌سرعت با تعمیرکاران خبره تماس حاصل فرمایید. راه‌حل دوم این است که ابتدا تمام مواد غذایی درون فریزر خارج کرده و سپس سنسور فریزر خود را تعویض کنید.

رفع ارور e5 یخچال ویرپول

۱۱) ارور E6 یخچال ویرپول :

ارورE6 در یخچال فریزر ویرپول مرتبط با بردهای الکتریکی یخچال می‌باشد. حال ممکن است این اختلال مرتبط با برد اصلی یخچال و یا برد الکتریکی صفحه‌نمایش آن باشد. در هر دو صورت این ارور، ارور مهمی است. به‌این‌علت که برد الکتریکی اصلی یخچال تمام سیستم‌های یخچال را کنترل و هدایت می‌کند.

رفع ارور E6 در یخچال فریزر ویرپول

این ارور جزو ارورهایی است که بهتر است بلافاصله با تعمیرکار تماس گرفته شود. چراکه در صورت دست‌کاری برد الکتریکی اصلی یخچال ممکن است مشکلات زیادی پیش بیاید و شما متحمل هزینه‌های اضافی شوید.

مطالب مرتبط: علت خاموش نشدن یخچال چیست؟ راه کارهای عملی

۱۲) ارور E7 یخچال ویرپول :

ارور E7 در یخچال فریزر ویرپول مرتبط با سنسور دمای محیطی یخچال است. همان‌طور که می‌دانید در یخچال فریزرهای پیشرفته امروزی دمای یخچال نسبت به دمای محیط نیز تنظیم می‌شود. لذا در صورت اختلال در عملکرد این سنسور محیطی یخچال قادر نخواهد بود تا دمای محیط را تشخیص دهد درنتیجه در تنظیم دمای خود به مشکل بر خواهد خورد.

رفع ارور E7 در یخچال فریزر ویرپول

سنسورهای محیطی نسبت به سنسورهای درونی یخچال عملکرد ساده‌تری دارند. همچنین پیدا کردن آن‌ها با کمک دفترچه راهنمای یخچال ساده است. به همین دلیل اگر می‌خواهید این ارور را رفع کنید می‌توانید با کمک دفترچه راهنمای یخچال به تعویض سنسور محیطی خود اقدام کنید.

۱۳) ارور E8 یخچال ویرپول :

این ارور کاملاً مشابه ارور قبلی می‌باشد و تمامی دستورات برای این ارور نیز قابل‌اجرا است.

۱۴) ارور E9 یخچال ویرپول :

ارور به این معنا است که دمای فریزر شما به سمت گرم شدن می‌رود. یکی از شایع‌ترین علت‌های نمایش ارور E9 بر روی صفحه‌نمایش یخچال شما خوب بسته نشدن درب فریزر می‌باشد.

مطالب مرتبط: شایع ترین علل داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

رفع ارور E9 در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور در یخچال خود ابتدا از خوب بسته شدن درب فریزر اطمینان حاصل فرمایید. سپس می‌توانید بخش‌های مختلف دیفراست فریزر خود را بررسی کنید.

 رفع ارور E9 در یخچال فریزر ویرپول

۱۵) ارور EE یخچال ویرپول :

ارور EE در یخچال فریزر ویرپول هنگامی به نمایش درمی‌آید که یخ‌ساز شما به‌شدت به مشکل خورده باشد.

رفع ارور EE در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور پیشنهاد می‌شود که حتماً با نمایندگی یخچال خود تماس حاصل کرده و درخواست تعمیرکار حرفه‌ای نمایید. چراکه به احتمال خیلی زیاد کل یخ‌ساز شما نیاز به تعویض دارد.

۱۶) ارور ۰۱ یخچال ویرپول :

ارور ۰۱ در یخچال فریزر ویرپول مرتبط با اختلال در دیسپنسر آب می‌باشد. یکی از علل شایع اختلال دیسپنسر آب‌گرفتگی لوله‌های آن است.

رفع ارور ۰۱ در یخچال فریزر ویرپول

ازآنجایی‌که بررسی لوله‌های دیسپنسر آب بدون ابزارهای تخصصی امکان‌پذیر نیست بهتر است برای رفع این ارور با تعمیرکاران تماس حاصل کنید.

۱۷) ارور ۰۲ یخچال ویرپول :

ارور ۰۲ در یخچال فریزر ویرپول هنگامی به نمایش درمی‌آید که عایق هوای بین یخچال و فریزر شما به‌درستی کار نکند.

رفع ارور ۰۲ در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور ساده‌ترین کار تعویض دریچه هوای بین یخچال و فریزر است.

مطالب مرتبط: چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟ راهکار برای تمامی یخچال‌ها

۱۸) ارور ۰۳ یخچال ویرپول :

این ارور مرتبط با فن یا پنکه قطعه کندانسور یخچال فریزر شما می‌باشد. هنگامی‌که فن کندانسور به‌درستی کار نکند، کندانسور شما خنک نمی‌شود. لذا در مدت‌زمان طولانی دچار خرابی و اختلال خواهد شد.

رفع ارور ۰۳ در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع ارور کافی است تا پنکه کندانسور یخچال خود را تعویض کنید.

۱۹) ارور ۰۴ یخچال ویرپول :

ارور ۰۴ در یخچال فریزر ویرپول کاملاً مشابه ارور ۰۳ است. تمامی نکات اشاره‌شده مرتبط با ارور ۰۳ درباره روزه ۰۴ نیز صدق می‌کند.

۲۰) ارور ۰۵ یخچال ویرپول :

ارور ۰۵ در یخچال فریزر ویرپول مرتبط با سنسور فریزر است. توجه داشته باشید که سنسور فریزر یخچال شما قابل تعمیر نمی‌باشد و در صورت مشاهده این ارور تنها راه‌حل تعویض آن است.

۲۱) ارور ۰۶:

ارور ۰۶ در یخچال فریزر ویرپول مشابه ارور ۰۵ است با این تفاوت که مرتبط با سنسور یخچال است.

۲۲) ارور ۰۷:

ارور ۰۷ در یخچال فریزر ویرپول نشان‌دهنده اختلال در عملکرد المنت دیفراست است. بد نیست بدانید که المنت یا هیتر قطعه‌ای است که باعث می‌شود دیفراست یخچال یخ نبندد. اگر المنت یخچال شما دچار مشکل شود پس از مدتی دیفراست یخ خواهد بست. درنتیجه یخچال شما سرما نخواهد داشت.

رفع ارور ۰۷ در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور شما ملزم به تعویض المنت دیفراست هستید.

۲۳) ارور ۰۸:

ارور ۰۸ در یخچال فریزر ویرپول مختص برد الکتریکی اصلی یخچال می‌باشد.

مطالب مرتبط: ۱۰ علت سرد نکردن یخچال فریزر و راهکارهای آن + علت یخ نزدن فریزر

رفع ارور ۰۸ در یخچال فریزر ویرپول

ازآنجایی که برد اصلی یخچال حیاتی‌ترین قطعه یخچال محسوب می‌شود در هنگام مشاهده این ارور یخچال خود را از برق کشیده و با نمایندگی یخچال خود تماس حاصل فرمایید. خرابی برد اصلی یخچال اکثراً جزو موارد گارانتی محسوب می‌شود.

۲۴) ارور _:

این ارور در یخچال فریزر ویرپول هنگامی به نمایش درمی‌آید که یکی از فن‌ها یا پنکه‌های قطعاتی مانند کندانسور، کمپرسور و یا اپراتور یخچال به‌درستی کار نکند.

رفع ارور _ در یخچال فریزر ویرپول

ابتدا باید توجه کرد که فن کدام قطعه از یخچال دچار مشکل شده است. ازآنجایی‌که این مسئله امری وقت‌گیر می‌باشد بهتر است تا این کار را به متخصصین بسپارید.

۲۵) ارور ۷-:

ارور ۷- نشان‌دهنده این است که ولتاژ برقی که به یخچال فریزر شما وارد می‌شود مناسب نیست. این اختلال در سلامت یخچال شما بسیار مهم است و در صورت مشاهده این ارور باید در اولین فرصت اقدام به رفع آن نمایید.

رفع ارور ۷- در یخچال فریزر ویرپول

برای رفع این ارور بهتر است از محافظ‌های برق استفاده کنید تا به یخچال شما آسیبی وارد نشود. پس‌ازآن دکمه alarm را به مدت سه ثانیه نگه‌دارید تا این ارور از صفحه‌نمایش حذف شود.

مطالب مرتبط: مهمترین دلایل بوی بد یخچال + راه‌کارهای موثر

۲۶) ارور AL01 یخچال ویرپول :

ارور مرتبط با سنسورهای دمایی یخچال است. همان‌طور که قبلاً گفته شد برای رفع این ارور باید ابتدا سنسور مرتبط را پیداکرده و به تعویض آن اقدام کنید.

۲۷) ارور AL02:

این ارور به این معنی است که سنسور NTC یخچال دچار اختلال شده است و نیاز به تعویض دارد.

۲۸) ارور AL03 یخچال ویرپول :

اگر سنسور فریزر مرتبط با دما دچار اختلال شود این ارور به نمایش درمی‌آید. برای رفع این باید سنسور فریزر را تعویض کنید.

رفع ارورهای نادر یخچال فریزر ویرپول

همان‌طور که مشاهده کردید، به بررسی تمام ارور یخچال ساید بای ساید ویرپول پرداختیم. این ارورها جزو ارورهای شایع محسوب می‌شوند. درنتیجه ممکن است گاهی ارور یخچال شما در این دسته‌بندی نباشد. برای رفع ارورهایی که در لیست ذکرشده وجود ندارند چند راه‌حل وجود دارد. اول اینکه به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید. اگر ارور شما در دفترچه راهنما وجود نداشت می‌توانید به سایت مرتبط با یخچال خود رجوع کنید. اگر این کار نیز راهگشا نبود و درنهایت شما می‌توانید با نمایندگی یخچال خود تماس حاصل کرده و از مشاورین آن‌ها درخواست کمک نمایید.

همان‌طور که مشاهده کردید به بررسی ارورهای شایع در یخچال فریزر ویرپول پرداختیم. شما می‌توانید با کمک این توضیحات بسیاری از مشکلات یخچال خود را رفع کنید؛ اما توصیه ما این است که اگر اطلاعات کافی در زمینه مشکلات یخچال ندارید با یک فرد متخصص مشورت نمایید.

تعمیرسرا ارائه دهنده سرویس‌های دوره‌ای و تعمیرات انواع یخچال فریزر

بهتر است برای جلوگیری از مشکلات حیاتی، سرویس دوره ای یخچال فریزر خود را پیگیری کنید تا از هزینه های گزاف جلوگیری کنید.

شرکت تعمیرسرا با استفاده از بهترین متخصصان آماده ارائه خدمات تعمیر انواع لوازم خانگی با بهترین قیمت و سریعترین زمان به شما عزیزان است. شما میتوانید درخواست اینترنتی خود را با استفاده از فرم الکترونیکی سایت تنها با چند کلیک ثبت کنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

۶۲۹۴۱ – ۰۲۱

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

فرم ارسال نظر