غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک +بهترین راه‌کارها

تعمیر یخچال جنرال الکتریک را به چه کسی بسپاریم؟

یکی از مهمترین معضلاتی که برای هر خانواده ای ممکن است اتفاق بیوفتد خرابی لوازم برقی و آشپزخانه است حال اگر این خرابی مربوط به وسایل مهم‌تر مثل یخچال و گاز باشد فورا به تعمیرکار احتیاج پیدا می‌کنید. اگر شما هم نیازمند تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود هستید، با مشاورین تعمیرسرا در ارتباط باشید یکی از مشکلاتی که بسیاری با آن مواجه هستند غیر فعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک است با ما همراه باشید تا نحوه غیر فعال کردن آن را به شما آموزش بدهیم.

general electric refrigerator

یخ‌ساز یخچال جز جدایی ناپذیر این روزها

همان‌طور که می‌دانید، امروزه بسیاری از یخچال فریزرها حاوی یخ‌ساز هستند. وجود یخ‌ساز در یخچال فریزر شما مزیت‌ها و معایبی به همراه دارد. کاربرد اصلی یخ‌سازها کمتر باز و بسته کردن درب یخچال فریزر شما برای تهیه آب و یخ است؛ اما یخ‌سازها انرژی الکتریکی زیادی مصرف می‌کنند که باعث می‌شود مقدار کل انرژی و برق مصرفی یخچال شما بیشتر شود. بدین ترتیب هزینه شما را نیز بالاتر می‌برند. علت این انرژی مصرفی به نحوه‌ی کار یخ‌سازها برمی‌گردد.

مطالب مرتبط: دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر جنرال الکتریک

عملکرد یخ‌ساز یخچال چگونه است؟

 فعال بودن یخ‌ساز یخچال‌ها به دو بخش مهم از یخچال وابسته است؛ یعنی کمپرسور همراه کندانسور. کمپرسورها گاز یخچال را متراکم کرده و به جریان می‌اندازند. در یخچال‌های حاوی یخ‌ساز، کمپرسورها این گاز را برای کار یخ‌ساز به درون آن هدایت می‌کنند. کندانسورها نیز فرایند خنک‌سازی یخچال‌ها را تسریع می‌کنند. هردوی این بخش‌ها از قسمت‌های حیاتی یخچال‌ها هستند و انرژی بالایی مصرف می‌کنند. به‌طور میانگین اگر یک یخ‌ساز عملکرد مناسبی داشته باشد، چیزی بین ۱۴ تا ۲۰ درصد انرژی کل مصرفی توسط یخچال را افزایش می‌دهد.

چه زمان‌‌هایی یخ‌ساز یخچال را غیرفعال کنیم؟

در مواقعی از سال استفاده از یخ‌سازها کمتر می‌شود. به‌عنوان‌مثال در فصل زمستان، به‌طور میانگین ما کمتر از یخ در نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنیم. لذا استفاده از یخ‌ساز یخچال به حداقل می‌رسد. در این مواقع شاید به فکر شما رسیده باشد که بد نیست یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک خود را غیرفعال کنید. تا فصل تابستان دوباره آن را فعال کنید.

مطالب مرتبط: مهم ترین دلایل ارور hrs یخچال جنرال الکتریک + اقدامات لازم

علل غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال

  1. یکی از علت‌های غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال، خرابی و اختلال در عملکرد آن است. هنگامی‌که یخ‌ساز به‌درستی کار نکند انرژی مصرفی توسط آن بیشتر شده و در درازمدت موجب آسیب یخچال شما می‌شود. به‌عنوان‌مثال قالب یخ به‌درستی تشکیل نشده و پس از مدتی ذوب می‌شود. این یخ ذوب‌شده در درزهای یخ‌ساز مجدداً یخ می‌زند و باعث ازکارافتادن آن می‌شود. در این حالت یخ‌ساز برای تشکیل مجدد یخ‌ها انرژی بیشتری از قبل صرف می‌کند. به همین دلیل گاهی برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا یخ‌ساز یخچال خود را غیرفعال کنند و هزینه تعویض آن را متحمل نشوند. چراکه استفاده خیلی زیادی از یخ‌ساز ندارند و عملاً تفاوتی ایجاد نمی‌شود.
  2. یکی دیگر از مواقعی که ممکن است شما به فکر غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال خود افتاده باشید، هنگام سفرهای طولانی‌مدت است. در این مواقع به‌ندرت می‌توان کل یخچال را از برق کشید. چراکه مواد غذایی درون یخچال به‌سرعت فاسد شده و ایجاد بوی نامناسب می‌کنند. لذا غیرفعال کردن یخ‌ساز ایده‌ی خوبی است. این کار باعث می‌شود تا مقدار برق مصرفی یخچال شما به حداقل برسد. هم‌چنین یخ اضافی تشکیل نشود و ایجاد اختلال نکند.

غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک

یخچال‌های جنرال الکتریک مانند برندهای دیگر، انواع متفاوتی از یخ‌ساز دارند. یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک در مدل‌های مختلف این برند می‌تواند متفاوت باشد اما نحوه‌ی غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک در تمام آن‌ها تقریباً مشابه است.

به‌طورکلی ممکن است یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک شما از نوع دکمه‌دار باشد. در این صورت کار شما بسیار راحت است. کافی است تا به دنبال دکمه یا کلید یخ‌ساز خود در بخش جلویی آن بگردید. برای این کار ابتدا باید درب فریزر خود را بازکنید.

مطالب مرتبط: آموزش تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

 غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک

 سپس پوشش یخ‌ساز را خارج کنید تا یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک شما مقابلتان قرار بگیرد. در اکثر مدل‌های یخچال، کلید خاموش و روشن کردن یخ‌سازها در قسمت جلویی آن تعبیه‌شده است. سپس دکمه را به حالت خاموش یا off تغییر دهید. برخی از یخ‌سازها به‌جای کلمه off از واژه o استفاده می‌کنند.

یخ ساز جنرال الکتریک

در حالت دیگر، ممکن است یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک شما از نوع اهرم‌دار باشد. اگر یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک شما از این مدل است باید اهرم کنار یخچال خود را به سمت بالا ببرید. در این حالت یخ‌ساز غیرفعال می‌شود.

در هر دو نوع این مدل‌ها، با غیرفعال کردن یخ‌ساز، انرژی مصرفی شما بسیار کمتر می‌شود. چراکه کمپرسور و کندانسور یخچال دیگر گاز یخچال را به سمت یخ‌ساز هدایت نمی‌‌کنند.

گاهی ممکن است یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک شما در هیچ‌یک از انواع گفته‌شده نگنجد؛ یعنی نه کلیدی برای غیرفعال سازی داشته باشد و نه اهرمی‌. این حالت در یخچال فریزرهای جدید بیشتر دیده می‌شود. علت آن این است که سیستم کلی یخچال شما پیچیده‌تر بوده و عملکرد یخ‌ساز یخچال به بخش‌های بیشتری از آن مرتبط است. مزیت این یخچال‌های مدرن این است که احتمال خرابی یخ‌ساز کمتر می‌شود. هم‌چنین میزان انرژی مصرفی توسط آن نیز کاهش پیداکرده است؛ اما اگر به هر دلیلی نیاز به غیرفعال کردن آن داشته باشید راه‌حل‌هایی وجود دارد.

مطالب مرتبط: دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک +اپدیت ۹۹

راه‌حل‌های غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک مدل جدید

راه‌حل اول: مراجعه به دفترچه راهنمای یخچال است.

به سراغ دفترچه راهنمای یخچال خود رفته و به دنبال بخش مرتبط با یخ‌ساز بگردید. یکی از اولین موضوعات یخ‌سازها نحوه فعال یا غیرفعال کردن آن‌ها می‌باشد؛ اما اگر به هر دلیلی دسترسی به دفترچه راهنما ندارید، راه‌حل دوم تماس با نمایندگی جنرال الکتریک می‌باشد. در این مواقع شما می‌توانید تلفنی از مشاورین درخواست راهنمایی کنید.

راه‌حل دوم: مراجعه به وب سایت‌های شرکت تولیدی یخچال می‌باشد.

شاید برای شما جالب باشد که امروزه اکثر برندهای یخچال، در وب سایت‌های خود دفترچه راهنمای یخچال را به‌صورت اینترنتی برای دانلود بارگذاری می‌کنند. این کار باعث راحت‌تر شدن استفاده از راهنمای یخچال‌ها شده است.

حال که به بررسی راه‌حل‌های مختلف جهت غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال جنرال الکتریک پرداختیم، باید بدانید که اگر موفق به این کار نشدید می‌توانید با تعمیرکارهای برند یخچال خود تماس حاصل فرمایید تا به کمک شما بیایند. البته به‌ندرت پیش می‌آید که یخ‌ساز یخچال فریزر شما با راه‌حل‌های ذکرشده غیرفعال نشود؛ اما گاهی بهتر است قبل از هر اقدامی ‌ابتدا از صحت کار خود اطمینان حاصل فرمایید تا متحمل هزینه‌‌های اضافی نشوید.

به‌طورکلی هرچه مقدار انرژی مصرفی لوازم برقی شما کاهش یابد، شما از چند نظر سود خواهید کرد. در لیست زیر به برخی از آن‌‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. مقدار هزینه شما بسیار کاهش می‌یابد.

۲.  به محیط‌زیست آسیب کم‌‌‌تری در اثر گاز‌‌های مضر وارد می‌شود.

۳.  طول عمر وسیله شما افزایش خواهد یافت.

با غیرفعال کردن یخ‌ساز یخچال خود در مواقع غیرضروری، می‌توانید مقدار زیادی انرژی را از هدر رفت نجات دهید.

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

فرم ارسال نظر