ارور یخچال فریجیدر + دلایل و نحوه رفع آن

تعمیرسرا ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات تعمیر یخچال فریزر

تعمیرسرا با به کارگیری تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال در ابتدا مشکل یکسره کار کردن یخچال فریجیدر را پیدا و سپس اقدام به تعمیر یخچال فریجیدر  شما عزیزان در سریع ترین زمان و با مناسبترین قیمت میکند. در این مقاله به بررسی ارور یخچال فریجیدر میپردازیم، با ما همراه باشید.

ارور یخچال فریجیدر

ایرادات رایج یخچال فریجیدر و ارور ساید بای ساید و چگونگی تعمیر آن ها بسیار اهمیت دارد. ما در اینجا قصد داریم ارورها و خطاهای یخچال فریجیدر و ساید بای ساید را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. در این صورت شما می توانید بدون نیاز به تکنسین ایرادات رایج یخچال فریجیدر را تعمیر کنید.

چنانچه در هر صورت قادر به برطرف کردن مشکل یخچال فریجیدر و یخچال ساید بای ساید نبودید بهتر است با تعمیرکاران تعمیر یخچال فریجیدر مجرب تعمیرسرا تماس حاصل فرمایید و مشکل یخچال را برطرف سازید.

لیست تمامی ارور یخچال فریجیدر و ساید بای ساید

یخچال های فریجیدر و ساید بای ساید به دلیل استفاده از تکنولوژی مدرن دارای سیستم تشخیص عیب یا مشکل می باشند. بنابراین یخچال های فریجیدر و ساید بای ساید در صورت دارا بودن مشکل کد خطای مشخصی را بر روی دیسپلی یا نمایشگر یخچال نشان می‌دهند.

ارور یخچال فریجیدر و ارور ساید بای ساید به صورت حرف انگلیسی یا عدد می باشند. این ارور به عنوان یک هشدار نشان دهنده مشکل به وجود آمده در یخچال فریجیدر و یخچال ساید بای ساید است. در صورتی که با تعمیر ایرادات یخچال فریجیدر به مشکل برخوردید بهتر است آن را به دست تکنسین های مجرب تعمیرسرا بسپارید.

مطالب مرتبط: یکسره کار کردن یخچال فریجیدر +راه‌کارهای عملی

خطای SY EF یا ۵Y EF یخچال فریجیدر

ارور SY EF یا ۵Y EF نشان دهنده مشکل جدی در فن اواپراتور یخچال فریجیدر است. تشخیص اینکه این ارور مربوط به فریزر یا یخچال است بر عهده تکنسین تعمیر یخچال می باشد. این ارور در سرمای یخچال تاثیر می گذارد. زیرا فن اواپراتور وظیفه سرد کردن داخل یخچال را به عهده دارد. در صورت بروز این مشکل باید با تکنسین مجرب تعمیر یخچال فریجیدر تماس حاصل فرمایید.

ارور EF یخچال فریجیدر

ارور EF از دیگر خطاهای رایج یخچال فریجیدر است. این ارور هماند ۵Y EF  نشان دهنده مشکل در فن اواپراتور یخچال می باشد. این ارور نشان‌دهنده این است که فن کلا کار نمی کند یا به صورت خشک کار می کند و صدا می دهد.

بهتر است بدانید که اواپراتور یخچال شبکه سرماساز یخچال به حساب می آید. بنابراین هرگونه مشکل در اواپراتور و قطعات آن سبب بروز این ارور در یخچال فریجیدر می شود. توصیه می کنیم در صورت بروز این مشکل با تکنسین تعمیرسرا تماس حاصل فرمایید.

(ارور یخچال فریجیدر)

یک نوع ارور دیگر یخچال فریجیدر ارور DF می باشد. ارور DF نشان دهنده عدم یخ زدایی در یخچال فریجیدر است. زمان بروز این مشکل یخچال خنک نمی کند. در صورتیکه دیفراست انجام نگیرد یخچال گرم می‌کند.

به عبارت دیگر در این حالت یخچال سرما ندارد. در چنین شرایطی ممکن است یکی از قطعات سیستم دیفراست دچار مشکل شده باشد. قطعات سیستم دیفراست شامل المنت، ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور، سیم بدنه K32 است.

خطای SH یخچال فریجیدر

ارور SH یک ارور دیگر یخچال فریجیدر و ارور ساید بای ساید می باشد. این ارور نشان دهنده مشکل در سنسور یخچال است. در واقع ارور SH نشان دهنده مشکل در سنسور در دو قسمت می باشد. در صورتیکه ارور SH در قسمت دیسپلی یا نمایشگر یخچال نشان داده شود به معنای مشکل سنسور یخچال است.

اما اگر ارور SH در قسمت نمایشگر یا دیسپلی فریزر نشان داده شود نشان دهنده این است که سنسور فریزر مشکل پیدا کرده است. برای تعمیر ارورSH باید از تکنسین های تعمیر یخچال مجرب تعمیرسرا کمک بخواهید.

خطای SY CF یا ۵Y CF یخچال فریجیدر

از دیگر ارور ساید بای ساید و ارور یخچال فریجیدر ارور SY CF یا ۵Y CF می باشد. این ارور نشان دهنده مشکل ارتباطی برد الکتریکی اصلی با قطعات اصلی و به ویژه دیسپلی یخچال است. این ارور را باید جدی بگیرید.

زیرا در صورت بروز این ارور ممکن است برد الکتریکی اصلی یخچال بسوزد. بنابراین در صورت بروز این مشکل باید در اسرع وقت با تکنسین های مجرب تعمیرسرا ارتباط برقرار کنید. برخی افراد ممکن است به علت شباهت S و ۵ در نمایشگر یخچال دچار اشتباه شوند.

بهتر است بدانید که ۵Y و یا SY هر دو نشان دهنده این ارور می باشد. این ارور نشان دهنده تداخل ارتباطی بین دیسپلی یخچال با برد الکتریکی است.

خطای OP یخچال فریجیدر

یک ارور دیگر در یخچال فریجیدر ارور OP می باشد. این ارور نشان دهنده باز بودن سنسور یخچال است. این ارور نشان می دهد که سنسور یخچال از سوکت خود خارج شده است.

در اینصورت اتصال بین ترمیستور و برد الکتریکی اصلی یخچال به وجود می آید. در اینصورت توصیه می کنیم ترمیستور یخچال را عوض کنید. چنانچه خودتان قادر به تعویض ترمیستور نیستید بهتر است از تعمیرکاران مجرب کمک بخواهید.

تعمیر یخچال فریجیدر

ارور Sb و یا ۵b یک ارور دیگر یخچال فریجیدر است. در واقع این کد ارور به حساب نمی آید. این کد نشان دهنده این است که حالت تعطیلات فعال شده است. این کد در واقع همان DEMO MOD یخچال های ساید بای ساید می باشد. با نگه داشتن ۵ ثانیه ای و همزمان دکمه های فلش بالا و پایین این مشکل برطرف می شود.

خطای SY CE یخچال فریجیدر

ارور SY CE یکی دیگر از  ارور یخچال فریجیدر است. این ارور نشان دهنده ولتاژ بالای برق ورودی یخچال می باشد. این مشکل ممکن است در اثر ایراد خازن یا مقاومت مت های برد الکترونیکی ایجاد شود.

در صورت بروز این مشکل خازن توانایی کم کردن ولتاژ برق را ندارد. برای برطرف کردن این مشکل باید از سالم بودن محافظ برق و سالم بودن برد الکترونیکی اطمینان حاصل کنید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر