تنظیم درجه یخچال فریزر دوو + آموزش

تنظیم درجه یخچال فریزر دوو

شاید بتوان گفت که یخچال فریزر دوو یکی از بهترین هاست که در این زمینه تولید شده است. البته شاید این نکته هم حائز اهمیت باشد که تنظیمات درجه یخچال فریزر دوو همچنان هم برای عده ای سخت است و این افراد به دنبال این هستند تا بتوانند به صورت صحیح این کار را انجام دهند. در این مقاله تعمیرسرا به چگونگی تنظیم درجه یخچال DAEWOO میپردازیم.

تنظیمات مربوط به پنل یخچال فریزر دوو

می توان گفت که یخچال فریزر دوو معمولا دارای صفحه نمایشی است که به صورت دکمه ای و همچنین لمسی ایجاد شده است. اما اغلب در ایران تمامی این صفحات دارای دکمه هستند. تنظیمات یخچال فریزر دوو در اکثر مدل ها به یک صورت است و اگر شما عملکرد دکمه های مختلف را یاد بگیرید می توانید با آن ها کار کنید.

بعد از یادگیری عملکردهای مربوط به هر دکمه، شما می توانید تنظیم درجه یخچال فریزر دوو را مطابق با آنچه که میخواهید انجام دهید. همچنین اگر این تنظیمات به آن صورت که میخواستید پیش نرفت، می توانید با یک متخصص تعمیر یخچال در این زمینه تماس بگیرید و تمامی آنچه که باید را از او بخواهید.

زمانی که شما برای اولین بار یخچال فریزر دوو را به برق متصل کنید و آن را روشن کنید، تنظیماتی که در آن وجود دارد به صورت کاملا پیش فرض ایجاد شده اند و روی دستگاه اعمال می شوند. در این حال معمولا یخچال فریزر دوو روی حالت Middle قرار خواهد گرفت. گزینه های مختلف مانند ICE MAKER LOCK, SLEEP, LOCK خاموش خواهند بود و آیکون سرعت هم غیرفعال است.

مطالب مرتبط: علت سرد نکردن یخچال دوو| همه چیز در مورد سرد نکردن یخچال daewoo

دکمه های Freezer set در یخچال فریزر دوو

از مهم ترین دکمه هایی که در یخچال فریزر دوو وجود دارد می تواند به دکمه Freezer ست اشاره کرد. این دکمه در واقع برای تنظیم دما مورد استفاده قرار می گیرد. البته آنچه که باید بدانید این است که دما در یخچال فریزر دوو را می توانید در ۵ حالت قرار دهید که هنگام روشن کردن یخچال این مقدار به صورت خودکار روی گزینه Middle قرار خواهد گرفت که به معنای وس است. دمای یخچال فریزر دوو در این حالت روی منفی ۱۹ درجه سانتی گراد خواهد بود.

با هر بار فشار دادن این دکمه، دما تغییر خواهد کرد که در نهایت هم به آن میزانی خواهد رسید که شما می خواهید و می توانید گزینه را روی این دما ثابت کنید.

دقت داشته باشید که در این حال هر چقدر که دمای شما به سمت منفی بیشتر باشد، این به این معناست که هوا سردتر خواهد شد و هرچقدرکه مثبت تر باشد به این معنی است که هوای یخچال فریزر دوو گرمتر خواهد شد.

دکمه سوپر فریز در یخچال فریزر دوو

زمانی که شما گزینه سوپر فریز را انتخاب کنید در واقع آیکونی که انتخاب می کنید سه بار چشمک خواهد زد و روی صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد. شما در این حال می توانید گزینه های زیر را انتخاب کنید:

·        گزینه اول این است که موتور یا کمپرسور یخچال و همچنین فن فریزر شما بدون توجه به دمایی که تنظیم شده است، به مدت ۱۵۰ دقیق به صورت یکسره کار خواهد کرد. یکسره کار کردن یخچال و فریزر به این معناست که شما می توانید آن را بسیار سرد کنید.

·        در گزینه دوم فن فریزر در ۱۴ ولت به مدت ۹۰ دقیقه کار خواهد کرد که ۶۰ دقیقه بعد را نیز با ۱۲ ولت برق مصرفی کار می کند.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

دکمه Refrigerator Set

دکمه دیگری هم در این بخش وجود دارد که برای تنظیم دمای یخچال ایجاد شده است. یخچال هم می تواند دارای ۵ حالت دیگر هم باشد که برای دمای فریزر مورد استفاده قرار می گیرد هنگام روشن کردن هم به صورت عادی روی حالت میدل قرار خواهد گرفت که یک تنظیم دمایی خاص دارد. با هر بار فشار دادن دکمه refrigerator set شما می توانید دمای یخچال را به صورتی که میخواهید تغییر دهید و این تغییر دما تا تغییرات بعدی ثابت خواهد بود.

دکمه SUPER REFRIGERATOR در یخچال فریزر دوو

این دکمه برای زمانی مناسب است که شما می خواهید دمای یخچال خود را به یکباره عوض کنید. این عوض کردن هم می تواند شامل افزایش دما و هم شامل کاهش دما  باشد. شما می توانید از این ویژگی در زمان های مختلف استفاده کنید و به آسانی دمای یخچال فریزر دوو را تغییر دهید.

آنچه که باید در مورد این دکمه بدانید این است که این حالت تنها در مدت زمان ۴۰ دقیقه انجام خواهد شد و دمای یخچال شما را به منفی ۷ درجه سانتی گراد می رساند. در این مدت آنچه که باید به آن دقت کنید این است که یخچال شما با حداکثر قدرت و توان خود کار خواهد کرد و پس از پایان عملیات به دمای نرمالی که قبلا انتخاب کرده اید بر می گردد.

مطالب مرتبط: ۱۰ علت نشتی آب یخچال و راه‌حل آن‌ها

دکمه Sleep

زمانی که شما دکمه حالت خواب را انتخاب کنید در واقعا دارید  سرعت خنک کردن یخچال را کنترل می کنید. زمانی که مجددا این دکمه را انتخاب کنید گزینه حالت خواب غیرفعال خواهد شد. شما در واقع زمانی که این دکمه را فعال کنید، یخچال شما به زمان ۱۲ ساعت هیچگونه سرما سازی را انجام نخواهد داد و بعد از ۱۲ ساعت مجددا به صورت اتوماتیک شروع به کار می کند و به حالت معمولی خود باز می گردد و آن دمایی که شما پیش از این انتخاب کرده بودید در آن به وجود خواهد آمد.

اگر دستگاه شما در حالات مختلف  SUPER FREEZER یا SUPER REFRIGERATOR باشد بعد از اینکه شما گزینه حالت خواب را فعال کنید و به پایان برسد، یخچال شما مجددا به صورت خودکار در همین حالات ذکر شده شروع به کار خواهد کرد.

دکمه WATER / ICE در یخچال فریزر دوو

زمانی که شما این دکمه را انتخاب کنید در واقع می توانید حالات مختلف را در یخچال فریزر دوو فعال کنید. با فعال کردن هریک از این حالات، یک مثلث کوچک در اطراف حالت مورد نظر شما فعال خواهد شد که البته این حالات به صورت پیش فرض روی Water قرار گرفته است.

دکمه LOCK در یخچال فریزر دوو

زمانی که شما دکمه قفل را در این نمایشگر انتخاب کنید، در واقع صفحه شما قفل خواهد شد و شما دیگر نمی توانید از این دکمه ها استفاده کنید. در این حالت، علامتی از قفل روی صفحه نمایشگر به وجود خواهد آمد که شما برای خارج شدن از آن کافی است که دکمه قفل را مجددا بزنید و آن را به مدت یک ثانیه نگه دارید. لازم به ذکر است که در حالت خواب دستگاه، همه دکمه ها به غیر از دکمه قفل غیر فعال خواهند بود.

مطالب مرتبط: علت کار نکردن آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید

دکمه LOCK ICE MAKER

این دکمه در یخچال فریزر دوو به شما کمک خواهد کرد که کار یخسازی را قفل کنید. با فعال کردن این گزینه در واقع یخچال شما دیگر کار یخ سازی را انجام نخواهد داد. در این حالت، چراغ Lock Ice Maker زوشن خواهد شد و در این حالت همیشه چراغ آب روشن است. برای اینکه شما کار یخسازی را به صورت مجدد انجام دهید تنها کاری که باید بکنید این است که گزینه Lock را دوباره فعال کنید.

دکمه FILTER INFORMATION

این دکمه در یخچال فریزر دوو مربوط به قسمت فیلتر است. معمولا اینطور گفته می شود که فیلترهای یخچال شما باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند. از این رو اگر بعد از گذشت ۶ ماه شما همچنان هم این فیلتر را تعویض نکنید یخچال شما ممکن است که با مشکلات بسیاری رو به رو شود. بعد از اینکه شما فیلتر را تعویض کنید، دکمه های قفل را باید به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا علامت فیلتر برروی صفحه نمایشگر حذف شود.

حالت SILENT

این حالت در یخچال فریزر دوو برای این ایجاد شده است که شما بتوانید صداهای ناشی از هرگونه مشکل را کاهش دهید. در حالت سایلنت، فن موتور و یا کمپرسور و سایر فن ها با حداقل سرعت خود کار می کنند و همین هم باعث می شود که صدای بسیار کمی ایجاد شود.

در این بخش صفحه نمایشگر هم با نور کمتری کار خواهد کرد که باعث می شود انرژی آن ذخیره شود. اگر شما حالت خواب را در کمتر از ۴ ساعت قبل انجام داده باشید، باید بدانید که نور صفحه نمایشگر شما کم نخواهد شد.

سخن پایانی در زمینه تعمیر یخچال دوو

آنچه که باید بدانید این است که در بسیاری از یخچال فریزر ها و به ویژه یخچال فریزر دوو ممکن است که شما هم با بوی بد یخچال مواجه شوید. در واقع این بخش می تواند دلایل بسیاری داشته باشد و شما هم باشد آن را حل کنید.

در بسیاری از موارد شما با خواندن تمامی راهنماها در این زمینه می توانید این مشکلات را حل کنید اما آنچه که باید به آن دقت کنید این است که اگر مشکل یخچال شما حاد باشد، اینکه از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

در واقع افراد بسیاری در این بخش به عنوان متخصص فعالیت می کنند و کار تعمیرات و همچنین نصب یخچال فریزر دوو را انجام می دهند. این افراد به شما کمک خواهند کرد که در مدت زمانی کوتاه کار نصب را بدون هیچگونه مشکل انجام دهید. البته دقت داشته باشید که می توانید خودتان هم با خواندن راهنما این کار را انجام دهید و در صورت بروز مشکل از متخصص کمک بگیرید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۲

فرم ارسال نظر